Gmina Zalesie: Mają strefę aktywności

  • 07.11.2019, 23:52
  • (jlk)
Gmina Zalesie: Mają strefę aktywności
Otwarta Strefa Aktywności to nowo zrealizowana inwestycja w Zalesiu. Powstała przy Szkole Podstawowej im. Polski Niepodległej. Składa się z siłowni plenerowej, terenu relaksu oraz placu zabaw. Mieszkańcy mogą z niej już korzystać. 

Siłownia posiada sześć profesjonalnych urządzeń do ćwiczeń, takich jak: wahadło plus biegacz plus twister, wyciąg górny plus pylon plus motyl, orbitrek plus pylon plus jeździec, koła tai chi plus pylon, wioślarz plus pylon plus prasa nożna oraz wyciskanie plus pylon plus wyciąg. - Plac zabaw oddzielony jest od pozostałej części bezpiecznym dla dzieci ogrodzeniem. Zamontowano na nim dwa nowoczesne zestawy sprawnościowe oraz urządzenie typu linarium. Wokół każdego urządzenia wykonano strefę bezpieczną z piasku – opowiada Piotr Gassa, referent ds. zamówień publicznych z miejscowego urzędu gminy. 

W strefie relaksu znajdują się stoły do gry w szachy i warcaby oraz do gry w tenisa stołowego. OSA w Zalesiu została oddana do użytku 22 października. Przypomnijmy, że przedsięwzięcie jest współfinansowane ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Zadania Inwestycyjnego w ramach Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA) Edycja 2019. Łączny koszt całego obiektu wyniósł 119,310 zł.

(jlk)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe