Powiat parczewski: Młodzi ludzie nie dali szans rywalom

  • 07.11.2019, 23:54
  • (TWA)
Powiat parczewski: Młodzi ludzie nie dali szans rywalom
Uczniowie z parczewskich szkół zdominowali VII edycję Regionalnej Olimpiady z Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym. Zajęli wszystkie miejsca na podium. Impreza odbywała sie pod patronatem Słowa Podlasia.

W olimpiadzie uczestniczyli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z sześciu powiatów województwa lubelskiego: włodawskiego, bialskiego, lubartowskiego, ryckiego, łukowskiego i parczewskiego, który był gospodarzem tegorocznej edycji. Konkurs składał się z kilku etapów. Pierwszy dotyczył rywalizacji wewnątrzszkolnych. Zwycięzcy każdej z placówek awansowali do etapu powiatowego. Z tej części zmagań wyłoniono najlepszą trójkę, która z kolei zdobyła nominację do etapu finałowego. Ta ostatnia część olimpiady odbyła się w Parczewie.

Reprezentanci gospodarzy byli bezkonkurencyjni. Wygrała ubiegłoroczna tryumfatorka, Natalia Kalisz z I Liceum Ogólnokształcącego w Parczewie. Drugie miejsce zdobył Jakub Kosowski z Technikum Zespołu Doskonalenia Zawodowego w Parczewie, natomiast trzeci był Jakub Haponiuk z Zespołu Szkół w Parczewie. Głównym założeniem konkursu było poszerzenie wiedzy i wzrost świadomości wśród młodych osób w zakresie zdrowia psychicznego oraz wiedzy na temat konieczności wzmacniania pozytywnego potencjału zdrowotnego w zakresie zdrowia psychicznego.

(TWA)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ania1979
Ania1979 08.11.2019, 16:39
Prosze o sprostowanie informacji..bo 2 i 3 miejsce zajęli uczniowie powiatu bialskiego z LO w Międzyrzecu Podlaskim.

Pozostałe