Gmina Tuczna: Pokazali nowe perspektywy rolnikom

  • 09.11.2019, 11:56
  • (jlk)
Gmina Tuczna: Pokazali nowe perspektywy rolnikom
O zastosowaniu koni zimnokrwistych w agroturystyce oraz sposobach ubiegania się o środki finansowe na rozwój terenów wiejskich rozmawiano w minioną środę w Międzylesiu. Gmina zorganizowała tam konferencję w ramach operacji Wojewódzka Wystawa Koni Zimnokrwistych Tuczna 2019.

Mieszkańcy gminy spotkali się 30 października w Środowiskowym Domu Samopomocy w Międzylesiu. – Konferencja miała charakter edukacyjny. Wykłady dotyczyły zastosowania koni w turystyce, czyli pozyskiwania nowych odbiorców, tworzenia miejsc pracy czy alternatywnych dla rolnictwa form zarobkowania. Drugi blok tematyczny nawiązywał do poszukiwania innowacyjnych metod produkcyjnych w rolnictwie, na które można uzyskać dofinansowania, np. z Ministerstwa Rolnictwa – tłumaczył wójt gminy Tuczna Zygmunt Litwiniuk. Prelegentami środowej konferencji byli Marek Siuciak z Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Końskowoli, broker innowacji oraz Wioletta Wilkos, prezes Lokalnej Grupy Działania z Kraśnika.

(jlk)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe