Gmina Dębowa Kłoda: Oddali hołd bohaterskim Sybirakom

  • 10.11.2019, 08:10
  • (TWA)
Gmina Dębowa Kłoda: Oddali hołd bohaterskim Sybirakom
W Chmielowie uczczono 75. rocznicę wywiezienia żołnierzy Armii Krajowej na Syberię. Była wspólna modlitwa, wspomnienia i występy artystyczne.

Wśród żołnierzy, którzy trafili na Sybir byli mieszkańcy nie tylko Chmielowa, ale również sąsiedniej Korony, Marianówki, Białki i Bednarzówki. Tradycją już stało się, że w celu upamiętnienia daty tych tragicznych wydarzeń w historii gminy rodziny Sybiraków spotykają się, aby oddać hołd wywiezionym.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą odprawioną przez księdza Dariusza Żmudę. Po jej zakończeniu uczestnicy przemaszerowali przed pomnik, gdzie zostały złożone kwiaty oraz zapalone znicze. Było także przemówienie wójt Grażyny Lamczyk, która m.in. dziękowała mieszkańcom za to, że pamiętają o tych wydarzeniach sprzed wielu lat oraz ich bohaterach. Prosiła także przedstawicieli młodego pokolenia, aby nie zapominali o tym trudnym i niezwykle smutnym kawałku historii gminy. Druga część obchodów została zorganizowana w świetlicy OSP w Chmielowie. Zebrani wysłuchali wspomnień Jana Macechy, który opowiedział o wydarzeniach sprzed lat. Ponadto odbył się koncert patriotyczny w wykonaniu lokalnych zespołów śpiewaczych. Wystąpiły: Echo Dębowej, Chmiel, Dębaczki oraz dwie młode wokalistki z Liceum Ogólnokształcącego w Parczewie.

(TWA)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe