Powiat parczewski: ZNP popiera strajk

  • 10.11.2019, 07:12
  • Tomasz Wachulski
Powiat parczewski: ZNP popiera strajk
Zarząd powiatowy ZNP opowiedział się za przystąpieniem do akcji protestacyjnej. Ostatecznie jednak to nauczyciele z poszczególnych szkół podejmą indywidualną decyzję, czy włączyć się do strajku włoskiego.

Decyzja zapadła w poniedziałek, 28 października późnym popołudniem. - Jako związek odgórnie musieliśmy przystąpić do strajku, natomiast nauczyciele mają wybór. Twierdzą jednak, że z życzliwości do uczniów oraz ich rodziców nie wyobrażają sobie, aby nie wybrać się z dziećmi na wycieczkę, czy nie realizować z młodzieżą innych zajęć, które nie wynikają ze statutu – tłumaczy Wiesława Tazbir, szefowa parczewskiego oddziału ZNP. Nauczyciele w ciągu kilku najbliższych dni mają więc zdecydować, czy włączają się do akcji. Ma być to jednak ich indywidualne stanowisko. Prawdopodobnie większość spośród nich nie weźmie jednak pod uwagę stanowiska władz krajowych i powiatowych ZNP i będzie pracowała jak do tej pory.

Tomasz Wachulski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Max
Max 10.11.2019, 17:47
Niech strajkują szybciej rozwalą ten kraj. W Dębowej Kłodzie lipmymi zwolnieniami lekarskimi zadłużyli gminę na milon dwieście tysięcy.
Mary
Mary 11.11.2019, 16:13
DziEcko, za zwolnienie lekarskie nie płaci gmina. Maciuś z lasu uciekł niedawno i nie wie?
Riv
Riv 11.11.2019, 20:49
A niby kto płaci?

Pozostałe