Biała Podlaska/Gmina Piszczac: Pierwszoklasiści pasowani

  • 11.11.2019, 07:27
  • (jlk) (ach)
Biała Podlaska/Gmina Piszczac: Pierwszoklasiści pasowani
W podniosłej atmosferze, przed sztandarem szkoły, pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Połoskach ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, a swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Pasowania dokonała dyrektor Bożena Sworczuk. Uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 3 im. Marii Konopnickiej w Białej Podlaskiej również była pełna wzruszeń.

Biała Podlaska: Głównymi bohaterami byli uczniowie klas 1a, 1b, 1c, 1d. Swoją obecnością szkołę zaszczyciło duchowieństwo i samorządowcy. Pierwszoklasiści zaprezentowali krótką część artystyczną, po czym odbyła się ceremonia ślubowania. Aktu tego dokonała dyrektor szkoły Barbara Wojarnik, wicedyrektorzy Agnieszka Welik i Małgorzata Nitychoruk. Ważnym punktem uroczystości było przypieczętowanie aktu ślubowania paluszkiem na specjalnie przygotowanej tarczy.

Gmina Piszczac: Uroczystość odbyła się we wtorek, 29 października. Zanim jednak maluchy zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej, przedstawiły to, czego już się w szkole nauczyły. Odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Dzieci rozpoczęły od przepięknie zatańczonego poloneza. Śpiewały piosenki, recytowały wiersze, wykazały się znajomością zasad zachowania w szkole. Na szóstkę rozwiązały również zadania przedstawione przez wychowawczynię klasy III, panią od matematyki, języka angielskiego i wychowania fizycznego. Na zakończenie pierwszaki zostały obdarowane przez starszych kolegów mnóstwem prezentów, które przydadzą się podczas dalszej nauki. Następnie nowi uczniowie udali się do klasy na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

(jlk) (ach)

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe