Dzień Niepodległości w powiecie bialskim. Harmonogram uroczystości

  • 09.11.2019, 12:51
  • Redakcja
Dzień Niepodległości w powiecie bialskim. Harmonogram uroczystości
Samorządy z powiatu bialskiego jak co roku na święto niepodległości przygotowały wydarzenia i uroczystości o charakterze patriotycznym. Przedstawiamy harmonogram obchodów święta 11 listopada w poszczególnym miejscowościach naszego regionu.

Gmina Wisznice: Uroczystości rozpoczną się 11 listopada o godz. 10.10 zbiórką pocztów sztandarowych i delegacji przy SP w Wisznicach. O godz. 10.15 nastąpi przemarsz pod pomnik w parku, gdzie zostaną złożone kwiaty, zapalone znicze, wygłoszone mowy okolicznościowe i przedstawiony program artystyczny. Świętowanie zakończy się mszą św. sprawowaną w kościele parafialnym.

Gmina Sosnówka: Świętowanie 101 rocznicy odzyskania niepodległości rozpocznie się 11 listopada mszą św. w kościele pw. NNMP w Motwicy. Zaraz po niej, ok. godz. 13.30 nastąpi złożenie kwiatów pod pomnikiem marszałka J. Piłsudskiego znajdującego się przy urzędzie gminy w Sosnówce. Część artystyczna przygotowana przez uczniów szkół podstawowych w Sosnówce i Motwicy odbędzie się na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Sosnówce.

Gmina Zalesie: W gminie Zalesie uroczystości rozpoczną się 11 listpada o godz. 14 wciągnięciem flagi na maszt i odśpiewaniem hymnu polskiego. Potem odbędą się Apel Poległym, przemówienia oraz złożenie kwiatów. Następnie w GOK-u wystąpią „Dobrynianki” i młodzież ze SP w Zalesiu.

Gmina Rossosz: W kościele pw. Świętego Stanisława Biskupa Męczennika Boboli 11 listopada o godz. 12 zostanie odprawiona uroczysta msza św. w intencji ojczyzny. 

Gmina Łomazy: Obchody rocznicy odzyskania niepodległości rozpoczną się 11 listopada o godz. 10 mszą św. w kościele pw. Św. Piotra i Pawła w Łomazach. Następnie pochód w asyście Orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej przejdzie do pomnika przy ul. Podrzecznej, gdzie zostaną złożone kwiaty. Zaraz potem na hali sportowej w Zespole Placówek Oświatowych w Łomazach odbędzie akademia z udziałem uczniów. Obchody zwieńczy koncert "Wiosenne Czarowanie".  Dodatkową atrakcją będzie wystawa "Jutro zaczyna się wczoraj" współorganizowana przez mieszkańców gminy oraz Próbną Drużynę Harcerską. 

Gmina Tuczna: Uroczystości rozpoczną się 11 listopada mszą św. w kościele pw. Św. Anny w Tucznej. Tam też odbędzie się akademia z udziałem uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego. Następnie zostaną złożone kwiaty pod pomnikiem przy kościele i pod Domem Strażaka. 

Gmina Piszczac: Gmina uczci rocznicę odzyskania niepodległości mszą św., odprawioną 11 listopada o godz. 9 w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Piszczacu. Bezpośrednio po niej pod pomnikiem na skwerku w centrum miejscowości zostaną złożone kwiaty. 

Gmina Biała Podlaska: Wójt gminy, Gminny Ośrodek Kultury, Ochotnicza Straż Pożarna oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Sworach zapraszają na gminne obchody Święta Niepodległości, które odbędą się w Sworach w dniu 10 listopada od godz. 12:00. Program uroczystości: 12:00 – msza święta w kościele parafialnym w Sworach; 13:15 – złożenie kwiatów pod pomnikiem upamiętniającym 10-lecie odzyskania niepodległości w Sworach, przemarsz do szkoły; od godz. 14:00 – przemówienia zaproszonych gości i część artystyczna.

Gmina Międzyrzec Podlaski: Gmina Międzyrzec Podlaski Wójt Krzysztof Adamowicz, Gminny Ośrodek Kultury, dyrektor oraz grono pedagogiczne Szkoły Podstawowej im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Kożuszkach zapraszają na "Wieczór z patriotyzmem", który odbędzie się 11 listopada o godz. 16:00 w budynku Szkoły Podstawowej w Krzewicy. W programie: część artystyczna w wykonaniu uczniów szkoły,  wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych przy blasku świec oraz uroczyste wręczenie tytułów "Zasłużony dla Gminy Międzyrzec Podlaski" oraz "Honorowy Obywatel Gminy Międzyrzec Podlaski".

Międzyrzec Podlaski: Program obchodów Dnia Niepodległości w mieście jest bardzo bogaty. Rozpocznie je w sobotę, 10 listopada, rajd rowerowy o długości ok. 120 km na trasie trasa: Międzyrzec Podlaski - Biała Podlaska - Janów Podlaski - Gnojno - Serpelice - Huszlew - Międzyrzec Podlaski.  Z kolei w poniedziałek, 11 listopada, o godz. 9:00, organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału we wspólnym morsowaniu. O godz. 14:30 odbędzie się Rodzinny Bieg Niepodległości. Szczegółowe informacje i zapisy pod nr tel. 83 371 64 20 oraz pod adresem: [email protected] Dodatkowo 11 listopada władze miasta zapraszają na uroczyste obchody 101. rocznicy odzyskania niepodległości . Msza św. w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła rozpocznie się o godz. 12:00. Główna część obchodów odbędzie się natomiast o godz. 13:15 przy pomniku Bohaterów Miasta na Placu Jana Pawła II. W programie również wręczenie nagród Międzyrzecki Orlik 2019 oraz koncert Chóru Miejskiego pod kierownictwem Cezarego Wocha.

Gmina Sławatycze: Obchody 101. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w gminie Sławatycze rozpoczną się uroczystą mszą świętą w intencji ojczyzny o godz. 9. Eucharystia odbędzie się w kościele p.w. MBR w Sławatyczach. Będą uczestniczyć w niej poczty sztandarowe z Zespołu Szkół, Urzędu Gminy Sławatycze, jednostki OSP Sławatycze, delegacje miejscowej placówki Straży Granicznej i zakładów pracy. Po mszy świętej nastąpi złożenie kwiatów w miejscach upamiętniających poległych w walce o niepodległość. Będzie też miało miejsce odsłonięcie tablicy z opisem historii walk o niepodległość w okolicach Sławatycz. Natomiast o godz.12.00 rozpocznie się koncert patriotyczny w sali widowiskowej Gminnego Ośrodku Kultury w Sławatyczach "Dla Niepodległej Szli" w wykonaniu  Sławatyckiej Orkiestry Dętej i grupy wokalnej Nadbużańskie Słowiki.  Z kolei wieczorem o godz.17. już tradycyjnie mieszkańcy wezmą udział w Marsz Niepodległości do Janówki pod pomnik upamiętniający poległych w Powstaniu Styczniowym. Wymarsz zaplanowany jest sprzed urzędu gminy. Organizatorzy wydarzenia to: wójt gminy, proboszcz parafii rzymskokatolickiej, Zespół Szkół, Gminny Ośrodek Kultury, gminna Biblioteka Publiczna w  Sławatyczach, placówka Straży Granicznej i OSP Sławatycze.

Gmina Janów Podlaski: Wójt gminy zaprasza na uroczystości związane ze 101. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Rozpoczną się w poniedziałek, 11 listopada, o godz. 9:00 mszą św. w intencji ojczyzny w Bazylice Mniejszej pw. Trójcy Świętej w Janowie Podlaskim. O godz. 10:00 - złożenie kwiatów pod pomnikiem Bohaterów Walk o Niepodległość Polski, Apel Poległych oraz pokaz musztry w wykonaniu młodzieży zespołu Szkół im. Adama Naruszewicza w Janowie Podlaskim. Od godz. 10:45 - akademia w sali widowiskowo-kinowej Gminnego Ośrodka Kultury.

Redakcja

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe