Akcja Słowa: Sekunda, która zmieniła wszystko...

  • 12.11.2019, 09:19
  • Redakcja
Akcja Słowa: Sekunda, która zmieniła wszystko...
Piotr Jonaszka kilka dni temu skończył 41 lat. Urodziny świętował przykuty do łóżka na oddziale śpiączki, z której niedawno się wybudził. Mieszkaniec Kazimierzowa, ale przede wszystkim tata, syn, brat i przyjaciel, niepoprawny optymista i niespotykany pracuś. Ci, którzy go znają wiedzą, że Piotrek nie potrafił usiedzieć w miejscu, oprócz stałej pracy był rolnikiem. Uprawiał ziemię i hodował owce, ciągle myślał o dodatkowych zajęciach. 9 marca świat Piotrka i najbliższej rodziny wywrócił się do góry nogami. Za Kornicą, 3 km od domu Piotrek miał wypadek samochodowy, z którego nie miał szans wyjść.

Uraz wielonarządowy, krwotok wewnętrzny, usunięta śledziona, stłuczone płuca i serce, stłuczenie oraz obrzęk mózgu i pnia mózgu, złamanie kręgosłupa szyjnego i złamanie kości twarzoczaszki. Śpiączka... Lekarze nie dawali mu szans na przeżycie, a już na pewno na powrót do sprawności. Sugerowali, aby przygotować się na najgorsze, ewentualnie na to, że już zawsze pozostanie po tej drugiej, niemej i głuchej stronie zdany na innych. Rodzina cały czas czuwała przy jego łóżku wsłuchując się w jednostajny rytm nadawany przez respirator i inne urządzenia podtrzymujące życie. Każdy nietypowy dźwięk maszyn był przerażający dla tych, którzy przy nim byli, mógł zapowiadać najgorsze. Jednak pomimo wielu chwil zwątpienia on walczył.

Bardzo prosimy o wsparcie finansowe na dalszą długofalową rehabilitację. Każdy kto zna Piotrka wie, jak jest wytrwały i uparty, więc na pewno daną mu szansę wykorzysta najlepiej jak to możliwe. Zaszedł już bardzo daleko i nie możemy pozwolić na to, żeby zrobił choć mały krok wstecz, nie pozwolimy żeby oglądał się za siebie. W imieniu Piotrka i całej rodziny bardzo dziękujemy za okazane dotąd wsparcie i jeśli jest taka możliwość - wsparcie finansowe, dzięki któremu będzie mógł dalej być rehabilitowany i wróci do normalnego życia.

Wpłat można dokonać poprzez zbiórkę na www.siepomaga.pl/piotr-jonaszka lub bezpośrednio na konto Fundacji VOTUM, której Piotrek jest podopiecznym. Numer konta do wpłat: 32 1500 1067 1210 6008 3182 0000 tytułem: na leczenie i rehabilitację Piotra Jonaszka Piotrek będzie też wdzięczny za 1% podatku, wystarczy w rubryce poświęconej OPP wpisać dane KRS: 0000272272 z dopiskiem dla Piotra Jonaszka.

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 12 listopada

Redakcja

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Tak
Tak 13.11.2019, 08:41
Nie znając sytuacji można by tak pomyśleć, racja.
Tak
Tak 13.11.2019, 08:27
To tym bardziej potrzeba pomóc ojcu by mogł być przy chorym dziecku

Pozostałe