Biała Podlaska: Miejska komunikacja w deficycie. Spółka anuluje bilety

  • 12.11.2019, 10:15
  • Joanna Danielewicz
Biała Podlaska: Miejska komunikacja w deficycie. Spółka anuluje bilety
Po tym jak z końcem października radni miejscy przegłosowali podwyżki cen biletów elektronicznych, Miejski Zakład Komunikacji informuje o anulacji z końcem stycznia 2020 roku, tych zakupionych po starej cenie. To przede wszystkim uderzy w klientów z Kartą Dużej Rodziny.

Podwyżki cen biletów wchodzą w życie od 1 stycznia 2020 roku. Objęły usługi świadczone przez MZK za pomocą kart elektronicznych. Przykładowo bilety 30-dniowe podrożeją o 16 zł, a 90-dniowe o 70 zł. Bilety dla uczniów 4-ro i 5-miesięczne kosztować będą o 50 i 60 zł więcej. Najwięcej kontrowersji budzi jednak bilet wykupowany na Kartę Dużej Rodziny, bo w starym cenniku funkcjonował roczny bilet za 30 zł, dla dużej rodziny, a od stycznia pojawi się w to miejsce również bilet za 30 zł, ale ważny przez trzy miesiące.

Radni Zjednoczonej Prawicy właśnie zmiany w biletach dla rodzin i uczniów najbardziej piętnują. – W czasach gdy polityka rządu jest taka, by wzmacniać duże rodziny, zachęcać ludzi do podnoszenia demografii, miasto Biała Podlaska właśnie postanowiło, że im dokopie. Te uchwały uderzają w duże rodziny – podsumował październikowy wynik głosowań w radzie miasta radny Karol Sudewicz. Natomiast jego klubowy kolega Dariusz Litwiniuk dodał, że nie ma tu mowy o żadnej służbie społeczeństwu. – Słyszymy, że MZK ma służyć mieszkańcom. Ciekawe jak? Podnosząc opłaty za bilety elektroniczne w ramach dużej rodziny o 300 procent, a za bilety 4,5-miesięczne dla uczniów o 60, 70 złotych? – mówi Litwiniuk. Prezes MZK tłumaczył zmiany w cenniku oczywiście ekonomią. - Od stycznia wzrasta płaca minimalna, a wynagrodzenia to w spółce 40 proc. wydatków. Tymczasem projektowany przez mojego poprzednika deficyt MZK w tym roku wynieść ma 1 mln 175 tys. zł – mówił Krzysztof Trochimiuk.

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 12 listopada

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Andzela
Andzela 13.11.2019, 16:46
Czy karty dużej rodzinki to tylko mieszkańcom miasta, czy też np. uczniom zamiejscowym posiadających kartę dużej rodzinki.
ogórek
ogórek 13.11.2019, 08:01
Ludzie! Nie ma co się z nimi ceregielić! Jak ktoś jest w takiej sytuacji to od razu powinien zgłosić to do UOKiK lub do Rzecznika Praw Konsumenta!!!!!! Trzeba coś z tym robić, działać!!!
Szymon
Szymon 12.11.2019, 12:05
Ktoś, kto zaplacił z góry za np. bilet kwartalny, zaplacił za uslugę a nie świstek papieru czy pieczątke. Usługa powinna być wykonana

Pozostałe