Powiat bialski: Kto i ile zrobił dla tygrysów

  • 12.11.2019, 10:28
  • Joanna Danielewicz
Powiat bialski: Kto i ile zrobił dla tygrysów
Tygrysy które utknęły na przejściu granicznym w Koroszczynie pod koniec października, są już bezpieczne w ogrodach zoologicznych w Poznaniu i Człuchowie. Główny lekarz weterynarii dziękuje w oświadczeniu za wspólne wysiłki, które doprowadziły do szczęśliwego finału, a starosta bialski opowiada jak powiat zamierzał włączyć się w ratowanie zwierząt.

Historię tygrysów wiezionych z Włoch do Rosji, które przez pięć dni przebywały w klatkach, w zamkniętym samochodzie do przewozu koni, na przejściu granicznym w Koroszczynie, znają już wszyscy. Po interwencji poznańskiego zoo zostały wreszcie zabrane do Poznania i Człuchowa.

Tydzień po tym, jak znalazły spokojny azyl, głos w sprawie zabrał oficjalne Główny Inspektorat Weterynarii, któremu podlega weterynarz graniczny w Koroszczynie. „Przede wszystkim składam podziękowania Granicznemu Lekarzowi Weterynarii w Koroszczynie, który osobiście zaangażował się w organizację opieki nad zwierzętami w czasie poszukiwania miejsca ich docelowego pobytu. Współpracował z organami Krajowej Administracji Skarbowej, prokuraturą i Policją oraz na bieżąco informował media o okolicznościach zaistniałej sytuacji pracując niemalże w trybie całodobowym. Wszystkie te działania nie zakłóciły sprawności funkcjonowania Inspektoratu podczas wykonywania kontroli urzędowych towarów wprowadzanych na teren UE. (…) Dziękuję Dyrekcji Ogrodu Zoologicznego w Poznaniu za pozytywną odpowiedź na apel Inspekcji Weterynaryjnej i przyjęcie zwierząt, a pracownikom obecnym na przejściu granicznym za specjalistyczną pomoc. Nasze wspólne wysiłki pozwoliły uratować tygrysy.” - pisze w oświadczeniu główny lekarz weterynarii, Bogdan Konopka.

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 12 listopada

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe