Biała Podlaska: Wojewoda przekazał dotację na Koncertową

  • 12.11.2019, 10:32
  • Joanna Danielewicz
Biała Podlaska: Wojewoda przekazał dotację na Koncertową
Miasto otrzyma 4,4 mln zł dotacji z Funduszu Dróg Samorządowych na budowę ul. Koncertowej. Wniosek czekał na finansowe wsparcie na liście rezerwowej. W ubiegłym tygodniu przedstawiciele miasta z rąk Przemysława Czarnka, wojewody lubelskiego odebrali promesę.

W tym roku dwie drogi w Białej podlaskiej ubiegały się o dofinansowanie z FDS. Miasto wnioskowało o wsparcie drugiego etapu przebudowy ul. Warszawskiej i na budowę ul. Koncertowej. Pod koniec sierpnia okazało się, że oba wnioski znalazły się na listach rezerwowych. Ul. Warszawska na 2 pozycji w kat. dróg powiatowych a Koncertowa, której budowa trwała już od kilku miesięcy, znalazła się na 10. miejscu w grupie dróg gminnych.

Pod koniec września okazało się, że na Warszawską znalazły się pieniądze. Nie wiadomo było jednak, co z Koncertową. W ubiegłym tygodniu okazało się, że i ta inwestycja zostanie dofinansowana. - Tak jak mówiłem we wrześniu będziemy się starać, by wszystkie wnioski z list rezerwowych dostały pieniądze. Ulica Koncertowa musiała poczekać nieco dłużej, ale wiedziałem, że to kwestia czasu. Samorządy, które otrzymały pieniądze w pierwszej kolejności sprawnie przeprowadziły w tym roku przetargi i zrealizowały inwestycje, przez co też szybko mogły je rozliczyć i nadwyżki wracały – komentuje realizacje rozdysponowywania środków wicewojewoda Robert Gmitruczuk. Nie ukrywa, że bardzo się cieszy, ze udało się dofinansować tak ważne ciągi drogowe jak te w Białej Podlaskiej. - Działamy wspólnie dla dobra naszych mieszkańców. Tak naprawdę ani wojewoda Gmitruczuk, ani prezydent Michał Litwiniuk nie zabiegają o środki dla tego regionu dla własnej chwały, ale dla wygody mieszkańców tych terenów. To dla nich są robione te drogi – mówi wicewojewoda Gmitruczuk. Ulica Koncertowa, której wartość to ok. 7 mln zł otrzyma z FDS 4,4 mln zł dofinansowania, czyli kwotę, o którą miasto się ubiegało.

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 12 listopada

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe