Biała Podlaska: Chodziński i Sudewicz walczą o fotel dyrektora

  • 12.11.2019, 11:06
  • Joanna Danielewicz
Biała Podlaska: Chodziński i Sudewicz walczą o fotel dyrektora
Do konkursu na dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego stanęło dwóch przedstawicieli bialskiej Zjednoczonej Prawicy. Adam Chodziński od początku nie ukrywał, że jako zastępca ustępującego dyrektora, podejmie walkę o zwalniane stanowisko. Tymczasem swoją aplikację złożył też jego klubowy kolega – Karol Sudewicz.

Z końcem września, tak jak zapowiadał to kilka miesięcy wcześniej, Dariusz Oleński, dyrektor WSzS pożegnał się z funkcją, którą piastował przez 15 lat. W szpitalu pozostał na stanowisku zastępcy dyrektora. Gdy w maju tego roku informacja o rezygnacji Oleńskiego ze stanowiska stała się publiczną, jego zastępca Adam Chodziński, który w szpitalu pojawił się zaledwie kilka miesięcy wcześniej, początkowo jako pełnomocnik dyrektora szpitala ds. zarządzania projektami, mówił: – Jak sądzę, zostanie rozpisany konkurs na to stanowisko. Nie wykluczam, że złożę swoją aplikację, ale będzie to zapewne jedna z kilku, które zarząd województwa będzie rozpatrywał. W chwili obecnej jestem zastępcą dyrektora szpitala w Białej Podlaskiej i na tej funkcji się skupiam - mówił Adam Chodziński. Od października to on właśnie jest pełniącym obowiązki dyrektora w bialskim szpitalu. Zgodnie z tym co zapowiadał kilka miesięcy temu, złożył też swoją aplikację w rozpisanym przez urząd marszałkowski konkursie na dyrektora WSzS.

Marszałek konkurs na dyrektora szpitala specjalistycznego w Białej Podlaskiej ogłosił 2 października. Od tego dnia, do 14 października, zainteresowani mogli składać swoje aplikacje. Zgodnie z wymogami określonymi przez marszałka, kandydaci musieli legitymować się wykształceniem wyższym, posiadać wiedzę i doświadczenie dające rękojmię prawidłowego wykonywania obowiązków kierownika, posiadać co najmniej pięcioletni staż pracy na stanowisku kierowniczym albo ukończone studia podyplomowe na kierunku zarządzanie i co najmniej trzyletni staż pracy, nie być prawomocnie skazanymi za przestępstwo popełnione umyślnie. Pod koniec października Adam Chodziński, pytany przez nas czy do konkursu przystąpił, potwierdził dodając: - Oczekuję teraz na zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną. Komplet złożonych przeze mnie dokumentów zgadza się pod względem formalnym. Czekamy na kolejny etap.

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 12 listopada

 

 

 

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe