Gmina Międzyrzec Podlaski: Pomóżmy Magdzie się obudzić

  • 13.11.2019, 07:30
  • Paulina Chodyka
Gmina Międzyrzec Podlaski: Pomóżmy Magdzie się obudzić
Magdalena Siłuszyk to matka 14-letniego Mikołaja, 12-letniego Gabriela i 4-miesięcznego Tymka oraz kochająca żona Adriana Siłuszyka. Zawsze pełna energii i pozytywnie patrząca na otaczający świat. W lipcu, w wyniku komplikacji w trakcie porodu, zapadła w śpiączkę. Choć lekarze nie dawali jej większych szans na przeżycie, Magda żyje i walczy o powrót do zdrowia. Potrzebne jest wsparcie finansowe, które umożliwi jej odpowiednią rehabilitację.

- W listopadzie 2018 roku moja ukochana poinformowała mnie, że będziemy mieli w naszej rodzinie kolejny skarb. Wszyscy bardzo się cieszyliśmy, szczególnie, że rozpoczęliśmy budowę wymarzonego domu. Nasza radość trwała do 17 lipca tego roku. Magda była pod stałą opieką lekarza prowadzącego ciążę, musiała, gdyż poprzednia nie przebiegła bez komplikacji. Od początku jej ciąża kwalifikowała się do cięcia cesarskiego i takie miało być zakończenie – opowiada Adrian Siłuszyk, mąż Magdy.

15 lipca Magdalena trafiła na oddział położniczy międzyrzeckiego szpitala. Dwa dni później tam właśnie rozpoczęła się akcja porodowa. W wyniku komplikacji kobieta doznała silnego krwotoku i trafiła w ciężkim stanie do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej. - Tam została zaintubowana i usunięto jej macicę. Po operacji nikt z lekarzy nie dawał jej żadnych szans na przeżycie. Magda została wprowadzona w śpiączkę farmakologiczną. Gdy jej stan jakimś cudem ustabilizował się zrobiono badanie tomograficzne, które wykazało niedotlenienie mózgu, spowodowane wykrwawieniem organizmu – wyjaśnia jej mąż.

Rodzina walczy o powrót Magdy do zdrowia wszelkimi możliwymi sposobami. Chcą umieścić kobietę w Klinice Budzik w Olsztynie, gdzie istnieje możliwość wszczepienia jej stymulatora mózgu. Dzienny koszt pobytu w ośrodku to 600 zł. Każdy, kto zechciałby pomóc w powrocie do zdrowia Magdzie może wpłacać datki na konto lub przekazując 1 proc. podatku Fundacji Złotowianka: 25 8944 0003 0002 7430 2000 0010 z dopiskiem Magdalena Siłuszyk S/268. 30 listopada w Międzyrzecu odbędzie się wydarzenie „Uwolnij szafę!”, podczas którego będzie organizowana zbiórka pieniędzy na leczenie kobiety.

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 12 listopada

Paulina Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Znajoma
Znajoma 15.11.2019, 00:28
Szczere wyrazy współczucia rodzinie Madzi i najbliższym. Ktoś z mojej rodziny też był w śpiączce. Liczy się.. niestety ..tylko kasa! Klinika Ewy Błaszczyk jest droga, choć wiem,że są droższe. Przykre to.. Bo barierą nie do pokonania dla tych, których kochamy zawsze jest pieniądz!! Pozostaje tylko Apel do znajomych o wsparcie finansowe w przeciwnym razie, nie ma na co liczyć...Madziu jestem z Tobą!!!
Anula
Anula 14.11.2019, 17:28
Ja myslalam ze skoro to fundacja zbudowala klinike to za darmo sie tam leczy .... Wszedzie tylko kasa ....nie ma kasy ....nie zyjesz

Pozostałe