Międzyrzec Podlaski: Ruszył projekt mieszkaniowy

  • 13.11.2019, 07:45
  • Paulina Chodyka
Międzyrzec Podlaski: Ruszył projekt mieszkaniowy
Już 14 listopada odbędą się pierwsze zajęcia dla osób, objętych projektem Powiatowego Ośrodka Wsparcia dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi w Międzyrzecu Podlaskim. W ramach zadania powstały mieszkania wspomagane dla osób niepełnosprawnych i niesamodzielnych.

Przypomnijmy, że 3 czerwca w Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie podpisano umowę na realizację projektu „Utworzenie i prowadzenie mieszkań wspomaganych w Międzyrzecu Podlaskim dla osób z niepełnosprawnością i niesamodzielnych” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Pod koniec ubiegłego tygodnia podpisano ostatnie dokumenty, związane z remontem budynku, a już w tym tygodniu do mieszkań wprowadzą się lokatorzy.

Na mieszkania przystosowano budynek po starej przychodni przy ul. Warszawskiej. - Przeznaczone są dla osób z zaburzeniami psychicznymi, z orzeczeniem od psychiatry, które mają problemy z samodzielnym funkcjonowaniem lub są niepełnosprawne. Chcemy, by takie osoby czuły się bezpieczne, nie czuły się wykluczone i nie zaprzepaszczono tego, co do tej pory osiągnęły - mówi Jadwiga Patkowska, dyrektor Powiatowego Ośrodka Wsparcia dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi w Międzyrzecu Podlaskim.

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 12 listopada

Paulina Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe