Gmina Sławatycze: Zachwycili pięknym śpiewem

  • 13.11.2019, 09:00
  • (ach)
Gmina Sławatycze: Zachwycili pięknym śpiewem
Już tradycyjnie w Sławatyczach odbył się Regionalny Przegląd Chórów i Zespołów Wokalnych pod nazwą: "Jak Paciorki Różańca". Impreza została zorganizowana po raz siódmy. Na wydarzenie przyjechali wykonawcy m.in. z Motwicy, Zarzecza Łukowskiego, Łukowa i Chełma.

Jako pierwsza wystąpiła schola „Nadbużańskie Słowiki” ze Sławatycz. Zespół od niedawna ma nowy skład i prowadzi go Elżbieta Gruszkowska. Następnie zaprezentowała się schola parafii Narodzenia NMP w Motwicy, która do występu została przygotowana przez Monikę Chudzik. W kolejnej części programu wystąpiły chóry: grupa męska „Ave” ze Sławatycz, którą dyrygował Ludwik Sławiński i chór „Corde Christi” z Zarzecza Łukowskiego, który wykonywał pieśni religijne pod dyrekcją Anny Lichawskiej. Natomiast z Łukowa przyjechał trzygłosowy chór „Ave crux”, któremu przewodniczył Jan Rzewuski.

Na uroczystości pojawił się także chór Ziemi Chełmskiej „Hejnał” im. Mieczysława Niedźwieckiego. Jego dyrygentką jest Danuta Bałka – Kozłowska. Publiczności szczególnie przypadł do gustu występ chóru „W Dubicy”. Jego członkami są w większości mieszkańcy gminy Wisznice. Jego dyrygentem jest Piotr Korniecki. Prezentacje VII Regionalnego Przeglądu Jak Paciorki Różańca zakończył wspólny występ artystów, którzy wykonali pieśń „Zawitaj Królowo”.


Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 12 listopada

(ach)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe