BIAŁA PODLASKA: Od planów zarządcy zależą ich losy

  • 20.11.2019, 09:34
  • Joanna Danielewicz
BIAŁA PODLASKA: Od planów zarządcy zależą ich losy
Mieszkańcy budynku przy Okopowej 3 odczuli zmianę zarządcy nieruchomości. Od czasu, gdy budynkiem nie administruje już bialski szpital rosną opłaty za zużycie ciepłej wody i ogrzewanie. Ci, którzy chcieliby wykupić wynajmowane mieszkania, nie mogą uzyskać odpowiedzi, czy taka możliwość w ogóle będzie. – Żyjemy w zawieszeniu. Nie wiemy, jakie dokładnie są plany zarządcy, co do tego bloku? Mamy tu mieszkać i inwestować w nie swoje, czy szukać innych mieszkań? – dopytują mieszkańcy, bo jak zaznaczają, na tak niejasnych warunkach, jak obecnie, nie opłaca się tu mieszkać.

Sprawa dotyczy budynku, w którym mieści się bialski oddział Medycyny Pracy. Wcześniej pomieszczenia biurowe miał tu również WSzS w Białej Podlaskiej. W budynku znajdują się lokale użytkowe, ale jego część to również lokale mieszkalne. Ci, którzy lata temu tu się osiedlili, korzystając z oferty pracodawcy, czyli szpitala, nierzadko mieszkają tu do dziś, wynajmując mieszkania na czas nieokreślony. Szpital przestał zarządzać budynkiem z końcem ubiegłego roku. Od tego roku  nieruchomość wróciła pod kuratelę Urzędu Marszałkowskiego i zarządzana jest przez Zarząd Nieruchomości Wojewódzkich w Lublinie. Od tego też czasu najemcy prywatni zaczęli zauważać niekorzystne dla nich zmiany.
 

Państwo Małgorzata i Janusz od kilku miesięcy prowadzą wymianę pism i telefonów z ZNW. Wszystko przez to, że ich zdaniem zarządca nie jest w stanie  logicznie wytłumaczyć im skokowego, ich zdaniem, wzrostu opłat za zużycie ciepłej wody. – To ma miejsce właściwie do pierwszego kwartalnego rozliczenia ciepłej wody w tym roku. I tak co trzy miesiące dowiadujemy się, że płacimy za ciepłą wodę coraz więcej, a to w sumie ciepłe miesiące były, więc strach nas ogarnia, co będzie jak dojdą nam opłaty za ogrzewanie w zimie. Budynek nieocieplony, woda jest podgrzewana i dociera w pionach do lokali, które stoją od miesięcy puste. Utrata ciepła jest znaczna, a za to wszystko jak widać płacimy my – twierdzą małżonkowie.

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 19 listopada

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe