PARCZEW: Powietrze pod nadzorem

  • 24.11.2019, 17:42
  • (TWA)
PARCZEW: Powietrze pod nadzorem
Każdy mieszkaniec miasta oraz turyści odwiedzający miasto mogą w każdej chwili sprawdzić jakość powietrza w tej miejscowości. Wystarczy zajrzeć na stronę internetową ratusza lub połączyć się z aplikacją.

Na ścianie magistratu oraz innych budynkach jednostek podległych zamontowano nowoczesne urządzenia do pomiaru jakości powietrza. Pomiar prowadzony jest przez całą dobę. Mierzone jest m.in. stężenie tlenku węgla, dwutlenków azotu i siarki oraz to, co popularnie nazywane jest smogiem, czyli pyły PM25 i PM10.

- Lada dzień na ścianie budynku UG zamontowany zostanie również ekran, który będzie wskazywał jaka jest aktualnie jakość powietrza. Wyniki pomiarów można sprawdzić również poprzez stronę internetową naszego samorządu bądź za pomocą specjalnej aplikacji – wyjaśnia burmistrz Paweł Kędracki. System zawiera alarm, który włączy się, jeżeli jakikolwiek wskaźnik zostanie przekroczony. Parczewa nie ma w niechlubnym gronie najbardziej zanieczyszczonych miast w Polsce, ale miejscowe władze wolą dmuchać na zimne.

 

(TWA)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
A
A 08.12.2019, 20:51
Na co to komu potrzebne konfidentów przybędzie

Pozostałe