PARCZEW: Defibrylatory na ulicy

  • 24.11.2019, 18:43
  • TWA
PARCZEW: Defibrylatory na ulicy
Czy jest możliwość, aby w kilku miejscach na terenie naszego miasta utworzyć punkty pomocy medycznej wyposażone w defibrylator? - dopytywał radny Adam Wiśniewski. Według niego znacznie skróciłoby to czas oczekiwania na pierwszą pomoc dla poszkodowanych.

Radny poruszył ten temat na wniosek jednego z mieszkańców już podczas wcześniejszej sesji. Pytanie ponowił w ubiegłym tygodniu. - Nie jestem przekonany, co do funkcjonowania takich punktów. Jakiś czas temu przeszkoliliśmy druhów z naszych Ochotniczych Straży Pożarnych z właściwego użytkowania tego typu urządzeń.

Okazuje się, że nie jest to takie proste. Obawiam się, że przypadkowe osoby używając defibrylatora, zamiast pomóc poszkodowanemu mogłyby wyrządzić mu większą szkodę – tłumaczył Paweł Kędracki.
 

TWA

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe