BIAŁA PODLASKA: Integracja na patriotyczna nutę

  • 25.11.2019, 18:26 (aktualizacja 25.11.2019, 18:55)
  • Joanna Danielewicz
BIAŁA PODLASKA: Integracja na patriotyczna nutę
Po raz pierwszy Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP zrealizowało Przegląd Pieśni Patriotycznej „Jeszcze jeden krąg dokoła”. Projekt ma być cykliczny, a do udziału w nim zaroszone zostały przedszkolaki z terenu Białej Podlaskiej.

Ewa Koziara, dyrektor CEiPM w Białej Podlaskiej przyznaje, że pomysł przeglądu narodził się w ubiegłym roku, przy okazji upamiętniania rocznicy 100-lecia odzyskania niepodległości. - Opracowanie formuły i wkomponowanie przeglądu w napięty kalendarz różnych wydarzeń związanych z obchodami 100-lecia okazał się jednak zbyt trudny. Dlatego zdecydowaliśmy się, ze ruszymy w tym roku. Termin nieprzypadkowy, bo organizujemy przedsięwzięcie jeszcze w listopadzie, ale już w czasie, gdy jesteśmy po świętach niepodległościowych, a jeszcze przed okresem bożonarodzeniowym – mówi dyrektor Koziara.

Formuła przeglądu jest taka, że składa się on z dwóch etapów. Pierwszy, to prezentacje pieśni patriotycznych przez przedszkolaki. - Zaprosiliśmy do współpracy wszystkie przedszkola z naszego terenu. Chcemy, by przegląd był wydarzeniem, które zaistnieje w przestrzeni lokalnej społeczności, a nie zamkniętym przedsięwzięciem. Nasze placówki działają w szerszej społeczności i chcemy się z nią integrować, wychodzić z naszymi pomysłami na zewnątrz, do innych placówek - dodaje dyrektor Koziara.

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 26 listopada

 

 

 

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe