Biała Podlaska: Wojna o żłobek czy dyrektora?

  • 26.11.2019, 11:15
  • Joanna Danielewicz
Biała Podlaska: Wojna o żłobek czy dyrektora?
Radni koalicji zdecydowali, że powołany w ubiegłym roku Zespół Żłobków Miejskich przestaje istnieć. Prezydent tłumaczy zabieg polepszeniem organizacji pracy placówek. Opozycja twierdzi, że powodem jest chęć pozbycia się dyrektorki placówki. Zmiany nastąpią ekspresowo, bo zgodnie z wniesioną autopoprawką prezydenta, mają wejść w życie z dniem podjęcia.

Zespół Żłobków powstał na bazie uchwały z 6 lipca 2018 roku. W jego skład wchodzi żłobek „Skarbiec skrzata” przy ul. Janowskiej i „Akademia małego odkrywcy” przy ul. Leszczynowej. „Likwidując Zespół Żłobków Miejskich pracodawca będzie miał możliwość lepszej organizacji pracy, skoordynowanej, uporządkowanej decyzyjności, efektywnego wykorzystania zasobów ludzkich. Dyrektor będzie miał bezpośredni nadzór i kontrolę nad warunkami i jakością świadczonej opieki w żłobku.” - argumentuje w uzasadnieniu projektu uchwały prezydent Michał Litwiniuk. Wskazując na utrudnienia wynikające z obecnego stanu rzeczy, pisze o odległości dzielącej dwie placówki, o tworzeniu przyjaznej i dobrej atmosfery w mniejszych placówkach, oraz budowaniu dobrej atmosfery pracy. Rozdzielenie placówek, zgodnie z zapisami w uzasadnieniu, ma wpływać na doskonalenie standardów opieki, kreowanie pozytywnego wizerunku jednostek.

Miasto zapewniło, że zmiany nie będą wpływały na podwyższenie kwot przekazywanych z budżetu miasta na działalność placówek, a zatrudnieni w zespole pracownicy staną się pracownikami dwóch odrębnych żłobków. Tyle uzasadnienie do uchwały, które zdaje się sugerować, że to w sumie kosmetyka. Debata na sesji pokazała jednak, że chodzić może zupełnie o co innego. Szef klubu Zjednoczonej Prawicy, radny Adam Chodziński zwrócił uwagę, że w uzasadnieniu nie ma merytorycznych argumentów za likwidacją zespołu. - Czy powołanie dwóch odrębnych placówek będzie ekonomicznie logiczne? Nie dostaliśmy żadnych wyliczeń na ten temat. Co się wydarzyło, że nagle, tuż przed decyzją o likwidacji Zespołu Żłobków ocena pracy pani dyrektor Agnieszki Kulickiej jest bardzo słaba, a wcześniej dwukrotnie była dobra? - dopytywał radny i konkludował. - Dziś dyskusja nie jest na temat jakości funkcjonowania zespołu, dobra dzieci. Tak naprawdę to jest dyskusja o tym czy dyrektor Kulicka ma być dalej dyrektorem, czy ma ją zastąpić ktoś inny.

Cały artykuł przeczytacie w elektronicznym i papierowym wydaniu Słowa Podlasia, z 26 listopada

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
LOP
LOP 29.11.2019, 17:56
Rok prezydentury PeOwca i wydane 36 milionów z kasy miejskiej, które zostały po PiSowcach, ale to za mało, dawaj pan wyciągniemy z kabzy obywateli, żeby dziadom się w głowach od tej demokracji nie przewróciło. Referendum za odwołaniem prezydenta jak najszybciej !!!
Tyle miało być dobrego
Tyle miało być dobrego 28.11.2019, 21:18
Macie dobre zmiany po Stefaniuku,Litwiniuk nie ilczy się z mieszkańcami wszystkie jego obietnice są tyle warte co skażona woda bakterią coli.
Prawda
Prawda 26.11.2019, 20:34
A to, że pani Kulicka jest rodziną Stefaniuka jest ok? Miałaby szansę zostać dyrektorem gdyby nie to?
POsłanka ;-)
POsłanka ;-) 29.11.2019, 10:29
No właśnie, również słyszałem, że to rodzina Stefaniuka... ponoć Kulicka to jego cioteczna prababka od strony dziadka ;-) XD
udro
udro 26.11.2019, 16:37
Jak to nie powróci. To dla niej szykowany jest jeden ze stołków
PancernyPies
PancernyPies 26.11.2019, 16:08
Pani fachowiec z koalicji prezydenta twierdzi, że z ul Leszczynowej na ul Janowską ( ok 3.5 km) ona jedzie 37 minut! Ola Boga, a czym Una jeździ? Mniejsze koszty utrzymania - bzdura taka sama jak oświadczenie, że pasażerowie komunikacji są zadowoleni z podwyżki biletów. Będzie dwóch nowych dyrektorów, dwie nowe księgowości, dwa nowe sekretariaty, teraz to ogarnia jedna księgowa, jedna kadrowa, jeden dyrektor i zastępca. Integracja pracownicza jest bardzo dobra, są dwa zespoły ale jeden organizm i zgrany, uzupełniający się kolektyw. Wielka hańba rady miasta, niszczy zespół żłobków z powodów czysto politycznych. My wyborcy nie zapomnimy i nie wybaczymy. Posadzimy las na nowo i schowamy liść, ale wasza hańba się nie ukryje.
Leon
Leon 26.11.2019, 14:40
Mam nadzieję że nie powróci ta menda na stanowisko dyrektora Aneta S.
Jaga
Jaga 27.11.2019, 00:32
Kto wie? Nie wszyscy wiecie jak to pan Litwiniuk jej broni bo to jego psiapsiółka! Niech się dobrze zastanowi kogo ma zamiar tam wsadzić bo to nie łatwa robota! I nie każda pańcia sobie poradzi!

Pozostałe