Gmina Leśna Podlaska: W Droblinie pokazali, jak pomagać!

  • 26.11.2019, 11:26
  • Justyna Lesiuk-Klujewska
Gmina Leśna Podlaska: W Droblinie pokazali, jak pomagać!
Gwiazdy znane z telewizyjnego ekranu spotkały się w miniony weekend w Dworze Droblin. Rywalizowały ze sobą w Dworskiej Kuchni, a ich poczynania obserwowali fani. Wszystko po to, by wesprzeć pacjentów Centrum Zdrowia Dziecka. Pomaganie przez gotowanie opłaciło się. Zebrano aż 13 tys. zł!

– Na pomysł zorganizowania akcji wpadliśmy po przygotowanej w 2018 r. imprezy kulinarnej „Smaki sztuki czyli Artyści w kuchni”. Razem z właścicielem Dworu Droblin pomyśleliśmy, że wydarzenie moglibyśmy wzbogacić o cel charytatywny – opowiada prezes fundacji „Razem mierzymy wyżej” Wioletta Pietrzak. Do współpracy zaprosiliśmy bialską fundację „For Life” i w efekcie 22-24 listopada tego roku zorganizowaliśmy charytatywny weekend – dodaje. – Dwór Droblin gościł znane osoby ze świata show-biznesu już po raz drugi. Było miło i smacznie. A przy okazji udało się pomóc potrzebującym. Dzięki zebranym funduszom chorzy będą mieli kolację wigilijną z prawdziwego zdarzenia oraz wymarzone prezenty – podkreśla właściciel Dworu Droblin.

W miniony weekend w Droblinie działo się bardzo dużo. W piątek gościom restauracji zaserwowano nie tylko smakową, ale też kulturalną ucztę. Mogli podziwiać podziwiać występ Anety Skarżyński, śpiewaczki operowej, która wykonała "Opera-paitnig-performane Od baroku do Popu". Autorka projektu namalowała na oczach publiczności obraz i jednocześnie śpiewała znane hity muzyczne. Prawdziwa rywalizacja w duchu zabawy zaczęła się w sobotę, 23 listopada. Wtedy to 3 drużyny pokazały, że są w stanie przygotować przystawkę – krewetkę, danie główne – pierś z kaczki oraz deser – gorzką czekoladę. Kapitanem pierwszej był prezes stowarzyszenia „Życie po przeszczepie” dr Robert Kucharski, a gotowali z nim aktor Robert Moskwa i Natasza Leśniak. W drużynie drugiej znaleźli się Witold Casetti z córką Aliną i Charlotta Zielińska. Przewodziła im przewodnicząca fundacji „For life” Aneta Krawczyk. Trzecia drużyna to Wioletta Pietrzak, Antek Smykiewicz i Anna Lucińska. Rywalizacja był zacięta i do ostatniego momentu nie było wiadomo, która drużyna wygra. – Jestem dziś mistrzem kuchni. Przygotowujemy m.in. tradycyjną krewetkę, którą można zamówić w restauracji czy zrobić w swojej kuchni – mówił Antek Smykiewicz.

Cały artykuł przeczytacie w elektronicznym i papierowym wydaniu Słowa Podlasia, z 26 listopada

Justyna Lesiuk-Klujewska

Zdjęcia (80)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe