Gmina Drelów: Nadchodzi bardzo trudny rok

  • 27.11.2019, 10:05
  • Anna Ostapiuk
Gmina Drelów: Nadchodzi bardzo trudny rok
Radni podjęli uchwały dotyczące obniżenia średniej ceny skupu żyta, przyjmowanej do obliczenia podatku rolnego na terenie gminy i określenia rocznej stawki podatku od nieruchomości. Omówiono również temat nieuchronnej podwyżki cen za wywóz śmieci i strategii ekonomicznego sortowania odpadów. Zdaniem wójta rok 2020 nie będzie zbyt przychylny dla samorządów.

Obecnie w gminie realizowane są trzy duże inwestycje: wodociąg w Leszczance i Danówce, remont Domu Ludowego i rozbudowa strażnicy OSP w Żerocinie oraz termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Dołdze. Wykonawca instalacji wodociągowej deklaruje zakończenie prac do końca roku. Jak do tej pory udało się sfinalizować wodociągowanie w Witorożu, Strzyżówce, Pereszczówce, Żerocinie, Kwasówce i Łózkach. Łącznie inwestycja wyniosła ok. 6 mln złotych. Również na koniec roku planowane jest zakończenie prac remontowych w Żerocinie o wartości ponad 1 mln zł.

Jednym z sukcesów gminy była również możliwość zakupu komputerów do szkół w ramach projektu finansowanego z Funduszy Europejskich o wartości 600 tys. zł. W czterech miejscowościach wykonano otwarte strefy aktywności w postaci siłowni zewnętrznych za łączną kwotę ok. 180 tys. zł. Z kolei rozpoczęta realizacja projektu termomodernizacji budynku szkoły w Dołdze obejmie m.in. kompleksową wymianę okien i wymianę instalacji wewnątrz budynku, a wartość prac przekracza 1 mln zł. – Ubiegamy się o dofinansowanie do wymiany oświetlenia ulicznego i modernizacji ujęcia wody w Szóstce, planujemy również termomodernizację szkoły w Szóstce – mówił wójt Piotr Kazimierski. 

Cały artykuł przeczytacie w elektronicznym i papierowym wydaniu Słowa Podlasia, z 26 listopada

Anna Ostapiuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe