Wrócili z medalami z turnieju Mazovia Masters Cup

  • 27.11.2019, 22:41
  • (AK)
Wrócili z medalami z turnieju Mazovia Masters Cup Radzyńskie Sportowe Centrum Taekwon-Do
Z bardzo dobrej strony pokazali się nasi reprezentanci w prestiżowym XIII Międzynarodowym Turnieju Mazovia Masters Cup w taekwondo w Ciechanowie.

W zawodach wzięło udział 860 zawodników i zawodniczek z 62 klubów. Oprócz polskich wojowników także reprezentanci klubów z Rosji, Ukrainy, Białorusi, Łotwy, Szwecji, Słowacji czy Gruzji. Rywalizacja toczyła się w pięciu grupach wiekowych: dzieci, kadetów, juniorów, seniorów oraz najstarszej grupy, czyli weteranów.

Z wieloma medalami wróciła z imprezy ekipa Radzyńskiego Sportowego Centrum Taekwon-Do, która w skromnym 14-osobowym składzie rywalizowała w grupie juniorów i kadetów. Wśród podopiecznych trenera Łukasza Ciężkiego medale w kategorii juniorów zdobyli: Karolina Świć - brąz w układach stopni mistrzowskich, Aleksandra Kopiś - srebro w walkach do 45 kg, Miłosz Wrotniak - złoto w walkach +75 kg, Michał Andryszczyk - srebro w walkach + 75 kg, Jolanta Szczepaniuk - brąz w walkach do 60 kg i Dominika Andryszczyk - brąz w walkach +65 kg. Natomiast w kategorii kadetów medale zawisły na szyi Jakuba Cieślaka - brązowy medal w walkach do 60 kg oraz Zuzanny Mierkiewicz -  srebrny medal w walkach do 54 kg. Poza strefą medalową, niekiedy ocierając się o podium, znaleźli się Michał Cieślak, Bartłomiej Rączka, Filip Kuszpa, Alina Kaznadziej i Nikola Kuśmierowska. - Nie wszyscy wrócili z medalami, lecz wszyscy wrócili z bagażem doświadczeń, które na pewno zaprocentują w niedalekiej przyszłości - dodaje trener Łukasz Ciężki. Udział w zawodach jak i samo przygotowanie zawodników klubu z Radzynia Podlaskiego było możliwe dzięki wsparciu ze strony Urzędu Marszałkowskiego i programu „Lubelskie smakuj życie!” oraz: WAT producent blachy dachowej, Urzędu Miasta w Radzyniu Podlaskim, Starostwa Powiatowego w Radzyniu Podlaskim, Banku Spółdzielczego w Radzyniu Podlaskim, Spółdzielczej Mleczarni SPOMLEK, Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych, Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, Nadleśnictwa w Radzyniu Podlaskim, Firmy Pawła Olejniczaka VOBOS.

Wśród setek zawodników skromną reprezentację miała Akademia Taekwon-Do VIRTUS w Łomazach. Podopieczne trenera Artura Romaniuka, Nikola Olichwierowicz oraz Dominika Szoplińska, rywalizowały w konkurencjach walk oraz układów formalnych. Bardzo dobrze spisała się Dominika, zdobywając srebrny medal w układach, a w walkach wywalczyła medal brązowy. - Nikola pokazała się również z bardzo dobrej strony, ale niestety zabrakło być może trochę szczęścia, a może i doświadczenia. I tym razem znalazła się poza strefą medalową - komentuje Artur Romaniuk.

Dodajmy, że trzeci w walkach seniorów w kategorii 70 kg był Karol Biskupski z Żaka Biała Podlaska. 

(AK)

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe