Radzyń Podlaski: Akcja ostrzegawcza na ciągnikach

  • 27.11.2019, 23:27
  • Joanna Danielewicz
Radzyń Podlaski: Akcja ostrzegawcza na ciągnikach
Już po raz kolejny w tym roku rolnicy z powiatu radzyńskiego wraz z kolegami z powiatów łukowskiego i parczewskiego pojawili się na obrzeżach Radzynia Podlaskiego w ramach akcji zorganizowanej przez Agro Unię. - Mamy konkretne postulaty i ostrzegamy – mówi Andrzej Waszczuk, koordynator pikiety w Radzyniu Podlaskim.

Rolnicy w piątek 22 listopada wyjechali ciągnikami na dk 19, by poruszać się nią w kierunku Bork i z powrotem zajechać do Radzynia. - To akcja ogólnopolska zorganizowana przez agrounionistów. Mamy cztery postulaty – mówi Andrzej Waszczuk, koordynator przedsięwzięcia na tym terenie i członek Agro Unii. - Po pierwsze w dalszym ciągu domagamy się rozwiązań w sprawie ASF. Naszym zdaniem odstrzał dzika jest za mało efektywny, wciąż jest go za dużo, a naszym zdaniem to właśnie dzik jest roznosicielem wirusa. Państwo w tej kwestii nie dział, sytuacja z ASF jest monitorowana, ale nie ma próby jej rozwiązania – twierdzi Waszczuk. Kolejnym postulatem rolników zrzeszonych w Agro Unii jest usystematyzowanie wypłaty odszkodowań za szkody łowieckie. - Zwierzyna idzie w szkodę rolnikom. Myśliwi śmieją nam się w twarz i nie płacą odszkodowań. Tak dalej być ie może – mówi Waszczuk.

Rolnicy wyszli na ulicę, bo nie podoba im się również polityka zalewania rynków krajowych produktami z Ukrainy. Twierdzą, że nie spełniają one tak restrykcyjnych wymogów produkcyjnych, jak te polskie, ich pozyskanie jest tańsze, i stanowią ogromną konkurencje dla produktów polskich. - I znów my na tym tracimy, polscy rolnicy – mówią pikietujący. Dlatego odpowiedzieli na wezwanie lidera Agro Unii Michała Kołodziejczaka i wyruszyli na ulice w różnych miejscach kraju. - Moglibyśmy siedzieć w domach i narzekać do ścian. Tylko kto by wtedy zauważył, że nam się coś nie podoba. Tak może jednak będzie to sygnał dla rządzących, że nie zgadzamy się na to co się wokół polskiego rolnictwa dzieje. A dzieje się źle – dodaje Waszczuk.

Cały artykuł przeczytacie w elektronicznym i papierowym wydaniu Słowa Podlasia, z 26 listopada

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe