Przypominamy! Bezpłatne badania w bialskim szpitalu

  • 10.01.2020, 07:15 (aktualizacja 18.06.2020, 09:35)
  • (pc)
Przypominamy! Bezpłatne badania w bialskim szpitalu
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej zaprasza mieszkańców miasta oraz powiatów bialskiego, radzyńskiego, parczewskiego, włodawskiego i łukowskiego w wieku 35-75 lat na bezpłatne badania przesiewowe krwi na obecność wirusa HCV, w kierunku wczesnego rozpoznania wirusowego zapalenia wątroby typu C (WZW C).

Osoby chętne mogą skorzystać z badań przesiewowych krwi na obecność HCV w okresie 1 października 2019 do 28 lutego 2021 roku. Osoby, u których wynik badania przesiewowego krwi na obecność HCV wykaże podwyższony poziom przeciwciał anty-HCV, personel medyczny zaleci skorzystanie z dalszej bezpłatnej diagnostyki w WSzS w Białej Podlaskiej, tj. nieinwazyjnego badania wątroby metodą elastografii.  Badania są realizowane w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białe Podlaskiej w ramach projektu „Poprawa bezpieczeństwa epidemiologicznego na polsko-białoruskim obszarze przygranicznym”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020. Formularze zgłoszeniowe udziału w badaniach przesiewowych krwi na obecność wirusa HCV są dostępne na stronie internetowej szpitala oraz  w punktach pobrań Laboratorium WSzS w Białej Podlaskiej.

 

(pc)

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe