Powiat łosicki: Anna Szpura super gospodynią Mazowsza

  • 29.11.2019, 23:27
  • Joanna Gąska
Powiat łosicki: Anna Szpura super gospodynią Mazowsza
W plebiscycie Mistrzowie Agro organizowanym pod honorowym patronatem marszałka Adama Struzika po raz pierwszy w województwie mazowieckim wybrano najlepszych rolników, sołtysów i gospodynie. W Narodowym Instytucie Kultury i Dziedzictwa Wsi podczas uroczystej gali, wręczono nagrody laureatom sześciu kategorii. Wśród wyróżnionych znaleźli się przedstawiciele powiatu łosickiego.

Głównym celem plebiscytu była prezentacja nowoczesnego mazowieckiego rolnictwa i promocja produktów rolnych, kultury agrarnej, przedsiębiorczości rolnictwa, a także nagrodzenie zdecydowanie wyróżniających się osobowości. Z tytułem Koła Gospodyń Wiejskich 2019 roku w kategorii powiat wróciły prężnie działające z KGW Niemojki. Rolnikiem roku powiatu łosickiego uhonorowano Sebastiana Szałuchę z Kobylan, natomiast tytuł sołtysa roku powiatu łosickiego powędrował do Elżbiety Siwko z sołectwa Stare Biernaty.

Anna Szpura ze Starej Kornicy wywalczyła z kolei tytuł najlepszej gospodyni na Mazowszu, oraz tytuł gospodyni roku powiatu łosickiego. Przypomnijmy, że liderka KGW  "Korniczanki" w sierpniu wygrała również plebiscyt Słowa Podlasia na Super Gospodynie, w kategorii "Najlepsza w kulinariach". Laureatka od lat działa na rzecz promocji kultury wschodniej Polski, szczególnie jeśli chodzi o walory kulinarne. Z zawodu jest inżynierem, ukończyła również kulturoznawstwo. Jest też autorką i współautorką wielu publikacji kulinarnych. Wprowadziła dziesięć produktów na listę produktów tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Dodatkowo sołectwo Stara Kornica wybrane zostało sołectwem roku powiatu łosickiego, a Alpakarium działające w Rudce (gm. Stara Kornica) zostało mianowane gospodarstwem agroturystycznym roku w powiecie łosickim.

Joanna Gąska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
TADZIU
TADZIU 10.12.2019, 07:26
ANNA SZPURA / SOŁECTWO STARA KORNICA / ALPAKARIUM - BRAWO BRAWO BRAWO !
MY MIESZKAŃCY GMINY STARA KORNICA JESTEŚMY DUMNI !!!
Berni
Berni 30.11.2019, 03:26
Gratulacje ELA

Pozostałe