Łosice: Pomóżmy im urządzić dom

  • 28.11.2019, 23:43
  • Joanna Gąska
Łosice: Pomóżmy im urządzić dom
O tym jak potężnym żywiołem jest ogień przekonała się rodzina Jaszczuków z Meszek, którzy w pożarze stracili dorobek życia. 2 listopada spłonął ich dom a ogień pozostawił jedynie zgliszcza. Szczęśliwie domowników nie było w środku, dlatego też udało się zapobiec jeszcze większej tragedii. Dziś rodzina stara się odbudować to co zabrały im płomienie i prosi o wsparcie.

Przypominamy, że 2 listopada wybuchł pożar w domu jednorodzinnym w Meszkach, w którym mieszkała rodzina Jaszczuków – 3 dorosłe osoby. Pisaliśmy o tym w numerze 45 Słowa Podlasia. Domownicy na szczęście nie przebywali w mieszkaniu, gdy ogień trawił dorobek ich życia. Zadysponowani do pożaru strażacy mimo natychmiastowej akcji nie zdołali uratować drewnianego budynku. Przez wiele godzin walczyli jednak o to, by płomienie nie zajęły sąsiadujących domów i budynków gospodarczych. Na miejsce niezwłocznie przybył burmistrz, podinspektor ds. obronnych, obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego oraz komendant straży miejskiej, którzy natychmiast zaczęli organizować pomoc pogorzelcom.

W pożarze rodzina Jaszczuków straciła nie tylko dom, płomienie strawiły cały ich dobytek. Natychmiast uruchomiono pomoc pogorzelcom, zarówno instytucjonalną, jak i tę od ludzi dobrej woli. Tymczasowo rodzinę ulokowano w remizie OSP Meszki, gdzie dostarczono im materace, koce, pościel środki higieniczne i żywność. Wprawdzie zaproponowano Jaszczukom przeprowadzkę do miasta i skorzystania z oferty ulokowania ich w pokojach mieszkalnych, którymi dysponuje gmina, jednak małżeństwo wolało zostać we wsi na miejscu, by móc doglądać zwierząt, bowiem posiadają żywy inwentarz.

W pomoc zaangażowali się wolontariusze, na portalach społecznościowych pojawiły się apele o pomoc poszkodowanej rodzinie a w parafiach zbierano pieniądze dla pogorzelców. Dzięki zaangażowaniu wielu osób i hojności darczyńców udało się zakupić dom. - 17 listopada zbieraliśmy do puszek przy kościele ofiary na pomoc rodzinie z Meszek. Nasza parafia zakupiła dla tej rodziny drewniany dom w bardzo dobrym stanie, który udało się przewieźć. Dom już stoi na starych fundamentach. Pieniędzy ze zbiórki jeszcze trochę zostało, przekażemy je na zakup wyposażenia domu – informuje proboszcz parafii św. Zygmunta Króla w Łosicach, ks. Sławomir Kapitan.

Zbiórkę na przygotowanie domu do zamieszkania, remont i wyposażenie prowadzi również gmina - Na specjalne konto można przekazać fundusze, które zostaną przeznaczona na przygotowanie do zamieszkania domu zakupionego przez parafię ze zbiórki parafian. Pomóc można przez wpłatę środków na konto: 21 9194 0007 0027 9318 2000 0260 z dopiskiem 48811 – Jaszczuk Tadeusz – informuje burmistrz Mariusz Kucewicz.

Joanna Gąska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Antychryst
Antychryst 30.11.2019, 22:52
Rozumiem, że ubezpieczyciel zwleka z wypłatą odszkodowania bo przecież ubezpieczenie zabudowań rolników jest OBOWIĄZKOWE....
Napiętnować ubezpieczyciela publikacją jego firmy na łamach "Słowa"!

Pozostałe