Gmina Drelów: Wieczór wokół jesiennej piosenki

  • 01.12.2019, 10:50
  • Anna Ostapiuk
Gmina Drelów: Wieczór wokół jesiennej piosenki
Koło Gospodyń Wiejskich z Drelowa we współpracy z Gminnym Centrum Kultury zaprosiło swoich gości na Jesienny Wieczór z Tańcem i Piosenką.

Na uroczystość przybyły grupy śpiewacze działające na terenie gminy, które przypomniały mniej lub bardziej znane piosenki jesienne i biesiadne. W przeglądzie wystąpiły zespoły z Żerocina i Kwasówki, „Worsianki” z Wors, „Kalina” z Łózek i „Czerwone Korale” z Zahajek. Członkowie kół gospodyń wiejskich i zespołów wzięli udział w quizie muzycznym, mierząc się ze znajomością tytułów utworów z czołówek znanych seriali, bajek oraz teleturniejów, a także utworów disco i ich wykonawców. Największą ilość piosenek odgadły i pierwsze miejsce zajęły panie z KGW z Żerocina, drugie miejsce przypadło paniom z KGW z Wors zas trzecie członkiniom KGW z Zahajek.

Pamiątkowe dyplomy i nagrody wręczył laureatkom wicemarszałek Sejmu III kadencji Franciszek Jerzy Stefaniuk, który tego wieczoru wystąpił również z dowcipnym programem zawierającym skecze i anegdotki. Za wkład w szerzenie kultury, animowanie grup społecznych i oddaną współpracę dla gminy wójt gminy Piotr Kazimierski złożył podziękowania na ręce dyrektora GCK, Michała Olesiejuka. Prowadzący uroczystość dyrektor odebrał również od uczestników imprezy życzenia urodzinowe, a na sali zabrzmiało siłą kilkudziesięciu głosów donośne sto lat. Wydarzenie odbyło się 16 listopada.

Anna Ostapiuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe