POWIAT PARCZEWSKI: Walczą o pediatrów

  • 02.12.2019, 12:57 (aktualizacja 02.12.2019, 13:06)
  • Tomasz Wachulski
POWIAT PARCZEWSKI: Walczą o pediatrów pixabay.com
Dyrektor parczewskiego szpitala Janusz Hordejuk ma płacić lekarzom ile chcą, byle tylko zgodzili się pracować na oddziale dziecięcym i oddalić widmo jego likwidacji.

Po niespodziewanej i nagłej śmierci ordynatora oddziału dziecięcego pojawiły się problemy z obsadzeniem dyżurów, szczególnie w soboty oraz dni wolne od pracy. Dyrekcji trudno jest znaleźć specjalistów z zakresu pediatrii za pieniądze, jakie jest w stanie im zaoferować. Lekarze są gotowi przyjść, ale chcą zarabiać znacznie więcej. Są jednak górą w tych pertraktacjach, bo w kraju nie ma ich zbyt wielu.

- Jeden nieszczęśliwy wypadek zachwiał funkcjonowanie bardzo dobrze prosperującego oddziału. Aby pozyskać lekarzy musimy licytować się z innymi szpitalami. Specjalista pójdzie bowiem tam, gdzie dadzą mu lepsze warunki płacowe – tłumaczył podczas sesji starosta Jerzy Maśluch. Przekonywał, że w tej sprawie odbyło się nawet posiedzenie zarządu. Zapewnił też, że nie narzucił dyrektorowi lecznicy limitów w negocjacjach finansowych. Ma wyłożyć z kieszeni tyle, aby przyciągnąć pediatrę do siebie. - Ile wydamy, to wydamy. Nawet jeśli się zadłużymy to trudno, ale nie możemy doprowadzić do upadku oddziału. Taka jest koniunktura tego rynku, a my musimy iść z duchem czasu, żeby nie dopuścić do tego, aby nasz szpital pozostał jedynie placówką opiekuńczo-leczniczą - podkreślił starosta.

Cały artykuł przeczytacie w elektronicznym i papierowym wydaniu Słowa Podlasia, z 26 listopada

Tomasz Wachulski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gość
Gość 04.12.2019, 12:16
Pieniędzy chcą a dzieci nie leczą

Pozostałe