Radzyń Podlaski: Co z wymianą oświetlenia?

  • 06.12.2019, 10:20
  • Joanna Danielewicz
Radzyń Podlaski: Co z wymianą oświetlenia?
Władze wciąż nie podjęły się inwestycji związanej z wymianą oświetlenia ulicznego na ledowe, choć miasto pozyskało na to fundusze jeszcze w maju. Po unieważnionym w lipcu przetargu, kolejnego nie było, tak jak całego tematu.

Wymiana oświetlenia na energooszczędne na 105 ulicach miasta ma się odbyć w ramach programu "SOWA - oświetlenie zewnętrzne". Pożyczkę na realizację projektu miasto zaciągnęło w NFOŚiGW w połowie maja. Pierwsze ogłoszenie przetargowe na modernizację oświetlenia ulicznego zostało opublikowane 27 maja. – Pierwszy przetarg na realizację wymiany oświetlenia ulicznego w Radzyniu został unieważniony– informowała w lipcu Anna Wasak, rzecznik magistratu. – Miasto zamierzało przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę w wysokości 2 912 551,0 zł. Wpłynęły trzy oferty. Dwie opiewały na zbyt wysokie kwoty: 4 mln 415 tys. 700 zł i 3 mln 979 tys. 50 zł . Najtańszą ofertę – w wysokości 2 mln 997tys. 731 zł przedstawiła firma z Sokółki.

Ostatecznie nie zdecydowano się dołożyć różnicy do najniższej oferty i unieważniono przetarg. Dziś burmistrz Jerzy Rębek przyznaje, że najniższa proponowana kwota była bliska temu, co miasto zamierzało wówczas wydać na oświetlenie. – Byliśmy gotowi podpisać umowę z ta firmą i dołożyć niewielką różnicę – wspominał na ostatniej sesji. – Niestety okazało się, ze firma nie spełniła wymogów formalnych. Dlatego przetarg został unieważniony. Wówczas też włodarz deklarował, że drugi przetarg będzie mógł być ogłoszony po uzyskaniu zgody na przedłużenie terminu wykorzystania pożyczki uzyskanej na ten cel w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska.

Cały artykuł przeczytacie w elektronicznym i papierowym wydaniu Słowa Podlasia, z 3 grudnia

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe