Gmina Biała Podlaska: Były wielkie emocje i wzruszenia

  • 06.12.2019, 10:29
  • Justyna Lesiuk-Klujewska
Gmina Biała Podlaska: Były wielkie emocje i wzruszenia
Mnóstwo życzeń i podziękowań skierowano na ręce dyrektor Szkoły Podstawowej Pomnik 1000-lecia nr 1235 im. Bohaterów II Wojny Światowej w Woskrzenicach Dużych. Wszystko to z okazji 100-lecia istnienia placówki. Świętowali zarówno uczniowie, kadra nauczycielska, jak i absolwenci oraz przyjaciele szkoły. Nie zabrakło łez i wzruszeń. 

Uroczystość rozpoczęła się mszą św. sprawowaną w intencji społeczności szkolnej, którą odprawił ks. Waldemar Tkaczuk. Następnie zebrani wraz z pocztami sztandarowymi udali się do sali gimnastycznej. Tam grupa 24 dzieci w humorystyczny i błyskotliwy sposób przedstawiła szkolną codzienność. Przybliżyła też obecnym bogatą historię i dorobek placówki. Wśród gości znaleźli się m.in. władze samorządowe z wójtem Wiesławem Panasiukiem na czele, radni i sołtysi, lubelski kurator oświaty Dorota Misiuk, dyrektorzy szkół, ośrodków kultury, absolwenci i przyjaciele placówki. Przywitała ich dyrektor Anna Maksymiuk, która podkreśliła, że jubileusz jest okazją do próby zweryfikowania dorobku szkoły oraz okazją do osobistego zmierzenia się z jej tradycją, systemem wartości i wypracowaną renomą.

– Nasza szkoła na przestrzeni lat zmieniała swoje oblicze, strukturę. W istocie jednak pozostała taka sama – jest nie tylko ważną i nieodzowną częścią lokalnej społeczności, ale też częścią naszego życia. Wokół szkoły zawsze gromadziły się osoby twórcze, kreatywne, poszukujące najlepszych rozwiązań oraz otwarte i wrażliwe na potrzeby dzieci. Dzięki ich entuzjazmowi i zaangażowaniu udało się stworzyć szkołę taką, jaką widzimy ją dzisiaj – przyjazną, kolorową i otwartą na nowe wyzwania – podkreślała.

Dyrektor zaznaczała, że uroczystość to również łzy wzruszenia i piękne historie sprzed lat. – Współczesna szkoła jest niewątpliwie inna. Musimy przyznać, że wiele zmieniło się przez ten czas. Czy znajdziecie w niej swoje ławki, swój autograf wyryty na tablicy? Tego nie wiem. Ale wiem, że przy jej zwiedzaniu towarzyszyć wam będą wielkie emocje – zwróciła się do byłych uczniów. 

Ze słowami refleksji wystąpił też wójt Wiesław Panasiuk, który podkreślił, że placówka przez ostatnie 100 lat na stałe zapisała się w kartach historii gminy. To w jej murach pozostały smutki i radości, sukcesy i porażki, pierwsze miłości i odrzucenia. – Dzisiaj z okazji święta pragnę wyrazić uznanie dla wysiłku i pracy dyrektorów, nauczycieli, księży, pracowników administracji i obsługi, którzy przez wiele lat tworzyli historię i tradycję szkoły – mówił. Słowa podziękowań i serdeczne życzenia padły też z ust innych gości przybyłych na uroczystość, m.in. kurator oświaty Dorota Misiuk.

Cały artykuł przeczytacie w elektronicznym i papierowym wydaniu Słowa Podlasia, z 3 grudnia

Justyna Lesiuk-Klujewska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe