Gmina Ulan-Majorat: Ruszyła budowa centrum kultury

  • 07.12.2019, 09:30
  • (joan)
Gmina Ulan-Majorat: Ruszyła budowa centrum kultury
1,8 mln zł będzie kosztować postawienie w Sobolach Centrum Społeczno – Kulturalnego. W ubiegłym tygodniu uroczyście rozpoczęła się budowa obiektu, który ma powstać do września przyszłego roku.

Na inwestycję gmina pozyskała 1,2 mln zł z EFRR w ramach RPO WL na lata 2014-2020. - Obiekt zaprojektowano jako infrastrukturę dwukondygnacyjną z poddaszem użytkowym. Budynek będzie wykorzystywany m.in. przez Ochotniczą Straż Pożarną w Sobolach, która jest zrzeszona w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym. To jedna z prężniejszych jednostek nie tylko gminy, ale i powiatu radzyńskiego – informuje wójt Jarosław Koczkodaj. Sobolskie CSK będzie spełniało również funkcję integrującą. Aktywnie działająca i nagradzana grupa „Kobiety z pasją” będzie miała możliwość rozwoju i podejmowania nowych inicjatyw. - To jednak nie wszystko, bo w budynku powstanie też punkt wypożyczania sprzętu rehabilitacyjnego osobom starszym i niepełnosprawnym - dodaje włodarz gminy. Symbolicznego otwarcia budowy, poprzez uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego, dokonali m.in. wójt, przewodniczący rady gminy Leszek Lipiński, starosta Szczepan Niebrzegowski i radny sejmiku województwa – Sławomir Sosnowski.

(joan)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe