Parczew: Będą kontrole i kary

  • 07.12.2019, 09:57
  • (TWA)
Parczew: Będą kontrole i kary
Kto jeszcze nie zgłosił urzędnikom informacji o tym, czy posiada szambo czy przydomową oczyszczalnię ścieków ma ostatnią szansę, aby to uczynić. 

Rozpoczynają się kontrole posesji w celu zweryfikowania, czy wszyscy mieszkańcy zawarli umowę na wywóz nieczystości z jedną spośród czterech firm z terenu gminy, które specjalizują się w tego typu usługach. Ich bazę można znaleźć na stronie internetowej urzędu miasta. Kto takiej umowy nie ma, powinien się pospieszyć i ją podpisać, a następnie dostarczyć do urzędu. Musi też przedstawić dowód potwierdzający wykonanie usługi w ostatnim roku. Osoby, które tego nie uczynią będą kontrolowane w pierwszej kolejności. W przypadku nieprawidłowości muszą liczyć się z wysoką grzywną, nawet kilku tysięcy złotych. Ci, którzy mają umowę podczas kontroli także muszą okazać dokument potwierdzający, że dane przedsiębiorstwo dokonało usługi asenizacyjnej. Zgodnie z regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie gminy szamba winny być opróżniane ze ścieków przynajmniej raz na kwartał.

(TWA)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Edek z fabryki kredek
Edek z fabryki kredek 08.12.2019, 22:00
jak to raz na kwartal?a jak to domek wypoczynkowy uzywany tylko w okresie letnim??
Slovians Slaves
Slovians Slaves 08.12.2019, 19:24
No no. Smycz coraz krotsza...

Pozostałe