Gmina Janów Podlaski: Angielski to podstawa

  • 08.12.2019, 22:02
  • (pc)
Gmina Janów Podlaski: Angielski to podstawa
Samorząd po raz kolejny w roku szkolnym 2019/2020 przystąpił do programu „Youngster Plus”. To szansa dla uczniów na szlifowanie swoich umiejętności językowych.

Głównym założeniem programu jest wsparcie nauki języka angielskiego dla uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich oraz wyrównywanie szans edukacyjnych młodzieży z tych terenów. Dzieci i młodzież biorą udział w dodatkowej edukacji z języka angielskiego w ramach zajęć zajęć pozalekcyjnych. W roku szkolnym 2019/2020 w programie tym uczestniczą uczniowie klas ósmych Szkoły Podstawowej Zespołu Placówek Oświatowych w Janowie Podlaskim.

Obecnie utworzona została jedna grupa językowa, której uczniowie otrzymali bezpłatne materiały i podręczniki. Nauka prowadzona jest w wymiarze 90 godzin lekcyjnych. Nauczyciel prowadzący zajęcia został objęty szkoleniem metodycznym, doskonalącym warsztat pracy. Program „Youngster Plus” realizowany jest przez gminę Janów Podlaski przy wsparciu finansowym Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej.

(pc)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe