Region: Zapal płomyk nadziei

  • 08.12.2019, 22:16
  • (ao)
Region: Zapal płomyk nadziei
Caritas Diecezji Siedleckiej zachęca do przyłączenia się do tradycyjnej akcji pomagania potrzebującym. Tegoroczne wigilijne świece zapłoną na rzecz pomocy dzieciom i samotnym matkom.

Tradycja zapalania świec Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” ma już 26 lat. W tym roku organizacja zakupiła 74 740 świec, które można nabyć w kościołach diecezji siedleckiej. Ich cena jest zależna od wielkości i wynosi kolejno: 7zł, 13zł i 20zł. Dochód z dystrybucji świec zostanie przeznaczony na utrzymanie trzech świetlic dla dzieci i wsparcie kolonii letnich „Wakacyjna Akcja Caritas” oraz, po raz pierwszy, na powstanie Domu Samotnej Matki w Milanowie.

Budynek, który już istnieje, zostanie wyremontowany i dostosowany do obowiązujących standardów. Organizacja, wzorem lat ubiegłych, przekaże też 10 groszy z każdej świecy do Caritas Polska na pomoc dla dzieci w pogrążonej kryzysem humanitarnym Wenezueli. Skorzystają również parafie, na ich działania charytatywne pozostanie 0,50 zł, 1 zł i 2 zł z poszczególnych świec. Oprócz zakupu świec każdy może dołączyć do akcji również przekazując środki pieniężne na konto Caritas Diecezji Siedleckiej: 78 9194 0007 0027 9318 2000 0010 z dopiskiem „Świeca”.

(ao)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe