Sosnówka: Nie mamy ani jednego autobusu

  • 11.12.2019, 10:00
  • Justyna Lesiuk-Klujewska
Sosnówka: Nie mamy ani jednego autobusu
Do naszej redakcji zgłosił się czytelnik z Sosnówki. Twierdzi, że w gminie od kilku lat nie jeździ żaden przewoźnik i ma problem z dostaniem się do Wisznic. – Jestem osobą starszą i nie mam samochodu, a często korzystam z porady specjalistów, którzy przyjmują w Wisznicach – żali się. – Do starostwa zgłosiliśmy zapotrzebowanie na linię autobusową, czekamy na ostateczną decyzję – odpowiada wójt.

Stanisław Nowosad mieszka w centrum Sosnówki. Niepokoi się faktem, iż w miejscowości nie ma żadnego autobusowego połączenia z odległymi o 10 km Wisznicami. – Mamy XXI wiek, a cofamy się w rozwoju. Jestem starszym człowiekiem, chodzę do lekarzy specjalistów, którzy przyjmują w Wisznicach. Nie mam samochodu, więc jak mam się dostać do przychodni? – pyta. Mężczyzna narzeka też na apteki. - W Sosnówce jest jedna i dyktuje wysokie ceny. W sąsiedniej miejscowości są 3 i można wybrać najtańszą – dorzuca. Zapewnia, że mieszkańcy, z którymi rozmawiał, chcieliby żeby w gminie kursował choć 1 autobus rano i 1 po południu. - Można byłoby załatwić sprawy, zrobić zakupy tam, gdzie jest taniej. W gminie Tuczna udało się uruchomić taką linię, dlaczego więc u nas nie? – pyta.

Wójt Sosnówki Marcin Babkiewicz podkreśla, że jest otwarty na sygnały i potrzeby mieszkańców gminy. To z myślą o nich już kilka miesięcy temu zgłosił do starostwa w Białej Podlaskiej zapotrzebowanie na uruchomienie linii autobusowej. – Jeszcze 2 tygodnie temu rozmawiałem z wicestarostą Januszem Skólimowskim na ten temat. Czekamy na decyzję i podpisanie umowy na utworzenie linii autobusowej z dofinansowaniem z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych – wyjaśnia wójt.

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 10 grudnia

Justyna Lesiuk-Klujewska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe