Biała Podlaska: Wesprzyjmy osoby z autyzmem

  • 11.12.2019, 21:53
  • Anna Chodyka
Biała Podlaska: Wesprzyjmy osoby z autyzmem
Trwa rozprowadzanie ozdób świątecznych przez stowarzyszenie Wspólny Świat, które w ten sposób zbiera fundusze na budowę II etapu Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem.

W dniach 5-6 grudnia ozdoby świąteczne od stowarzyszenia można było kupić w siedzibie magistratu, ponownie stoisko Wspólnego Świata gościło w instytucji 9 i 10 grudnia. Stoisko będzie także obecne w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej, 12 i 13 grudnia. - Jest to akcja, w której prosimy o przychylność. Gdyż wszystkie pieniądze zebrane w wyniku dystrybucji bombek i innych ozdób trafiają jako cegiełka pomocna do budowy Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem. Rozpoczęliśmy właśnie kolejny etap budowy, więc każde fundusze są dla nas bardzo ważne – mówi Renata Szwed ze Wspólnego Świata.

Dodaje, że podczas jarmarku rozprowadzane są też pierniczki, magnesy, a także wszystko, co może być przydatne przy przyozdabianiu domu i tworzeniu świątecznej atmosfery. Prace są wykonane ręcznie przez rodziców, dzieci i terapeutów. – Twórcy włożyli w nie całe serce – podkreśla Renata Szwed. Na stoiskach znajdują się też informatory, w których znalazły się wiadomości o obecnej sytuacji Centrum. Ozdoby będą wystawiane przez pracowników również w trzech siedzibach Wspólnego Świata, przy ul. Pokoju, Warszawskiej i Powstańców. - Korzystamy też z pomocy przyjaciół, a należy do nich m.in. proboszcz ks. Henryk Jakubowicz, który zgodził się by w minioną niedzielę prace wystawiać przy parafii pw. św. Michała Archanioła. Korzystamy też zaproszeń od firm, do których możemy dostarczyć nasze świąteczne dekoracje  – dodaje przedstawicielka stowarzyszenia. 

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe