Radzyń Podlaski: Kierownictwo ZGL przejdzie do PUK

  • 11.12.2019, 22:08
  • Joanna Danielewicz
Radzyń Podlaski: Kierownictwo ZGL przejdzie do PUK UM Radzyń Podlaski
Od stycznia w dwóch spółkach miejskich nastąpią zmiany. Z Zakładu Gospodarki Lokalowej do Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych przejdzie dział techniczny i kierownictwo ZGL. - Jesteśmy w trakcie przygotowywania odpowiedniego porozumienia między spółkami – mówi Marek Niewęgłowski, dyrektor ZGL, który już w styczniu zasili zespół PUK-u.

ZGL ma zostać odchudzony łącznie o ośmiu pracowników. Do PUK przejdzie 2 elektryków, 2 hydraulików, 2 pracowników wykwalifikowanych działających w dziedzinie budownictwa oraz 1 majster. - Pracownicy otrzymali już propozycję przejścia do nowej jednostki. Dla nich nie wiąże się to ani ze zmianą specyfiki pracy, ani ze znacząca różnicą w wynagrodzeniach – mówi Marek Niewęgłowski, dyrektor ZGL. On również zasili grupę, która od nowego roku znajdzie zatrudnienie w innej spółce. - To nie żadna tajemnica, że zmienię miejsce pracy od stycznia – dodaje. W wyniku tych przesunięć w ZGL ma pozostać 4 pracowników administracyjnych. Miasto w ten sposób chce polepszyć kondycję finansową spółki, która odnotowuje deficyt na poziomie około 250 tys. zł. Przesuniecie działu technicznego do PUK ma przynieść korzyści dla obu spółek. - Jako pracownicy PUK będą lepiej zagospodarowani, a prace dla ZGL będą wykonywać na zlecenie – mówi burmistrz Jerzy Rębek.

Kondycja ZGL już na początku roku mocno niepokoiła władze miasta. Pod koniec listopada radni przegłosowali zmiany w budżecie i przekazali 100 tys. zł, na uregulowanie należności wymagalnych ZGL. W marcu tego roku dyrektor Niewęgłowski sprawozdając sytuację w spółce informował: - Spółka z roku na rok wykazuje zadłużenie. Z opłat czynszowych zaległości wynoszą 256 tys. zł, z czego 215 tys. zł dotyczy zaległości w płaceniu powyżej trzech miesięcy – mówił dyrektor. Już wówczas sygnalizował, że sytuacja jest o tyle zła, że spółka ma już problemy z regulowaniem własnych zobowiązań.

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 10 grudnia

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe