Powiat bialski: Radny: Nikt mnie nie zaprosił. Starosta: Był pan gospodarzem

  • 13.12.2019, 09:41
  • Joanna Danielewicz
Powiat bialski: Radny: Nikt mnie nie zaprosił. Starosta: Był pan gospodarzem
Radny powiatu, Tomasz Bylina twierdzi, że mu przykro, że na otwarcie drogi, o którą zabiegał osiem lat, nikt go nie zaprosił. - Trudno oczekiwać, że ktoś pana zaprosi na uroczystość, na której to pan powinien być gospodarzem – ripostuje starosta i przypomina, że radny wnioskował jedynie o chodnik w Grabanowie.

Zamieszanie wokół cięcia wstęgi na zakończonym odcinku drogi powiatowej z Grabanowa do Rokitna wynikło z faktu, że radny Tomasza Byliny (PiS), który uważa się za ojca chrzestnego sukcesu związanego z organizacją niespełna 14-kilometrowego odcinka, nikt nie zaprosił. - Ludzie oglądają relacje z otwarcia tej drogi i pytają mnie, czemu mnie tam nie było. „Zabiegałeś o te drogę, zbierałeś podpisy, a na otwarciu cię nie było” - tak mi mówią i pytają, czemu? – twierdzi radny Bylina i dodaje, że jeśli zarząd powiatu, czy Zarząd Dróg Powiatowych nie chcą widzieć radnego na takiej uroczystości, to mogą powiedzieć: - Możemy honorowo nie przyjechać, jeśli nie jesteśmy mile widziani, ale wypadałoby zaproszenie do radnych wysłać – uważa radny. - Nie daliście mi szansy, żebym mógł się popisać i was ugościć.

Zdaniem starosty Mariusza Filipiuka zaproszenie na otwarcie drogi nie leży w gestii ani zarządu powiatu, ani ZDP. - Zwyczaj odbioru dróg w naszym powiecie kształtuje się następująco – postanowił wytłumaczyć radnemu starosta. - To nie zarząd ani ZDP jest organizatorem takiego przedsięwzięcia. Inicjatywa leży zazwyczaj po stronie radnych z danego okręgu, w którym inwestycja powstała. Dziś panie radny wstajesz i upominasz się, że nie zostałeś zaproszony, w momencie gdy to ty się powinieneś wcielić w rolę gospodarza. Radni podnieśli rękę i zagłosowali za inwestycją za 16 mln zł w twoim okręgu, a ty upominasz się o zaproszenie. Jeśli chcesz podziękować kolegom, to zaproś ich na kawę i ciastko, bo to dzięki nim masz w swoim okręgu inwestycję za kilkanaście milionów – grzmiał starosta i przypomniał, że z dokumentów jakie posiada powiat wynika, że radny Bylina był wnioskodawcą chodnika w Grabanowie. - A ty mówisz, że 8 lat chodziłeś za tą drogą – kwituje starosta.

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 10 grudnia

 

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe