Region: Winy byłego marszałka nie było

  • 19.12.2019, 09:47
  • Joanna Danielewicz
Region: Winy byłego marszałka nie było
Prokuratura Rejonowa Lublin – Południe umorzyła postępowanie związane z doniesieniem burmistrza Jerzego Rębka na działania Sławomira Sosnowskiego, gdy ten był marszałkiem i w kampanii wyborczej do samorządów poinformował opinię publiczną o tym, że miasto nie otrzyma 10 mln zł na rewitalizację.

Chodzi o sytuację z września 2018 roku, gdy to ówczesny marszałek Sławomir Sosnowski na zwołanej konferencji prasowej, poinformował media o tym, że wniosek Radzynia Podlaskiego o 10 mln zł na rewitalizację centrum, nie przeszedł oceny formalnej.

Konferencja Sosnowskiego wywołała natychmiastową reakcje magistratu i nie tylko, bo wsparcia burmistrzowi udzielali politycy PiS z senatorem Grzegorzem Biereckim na czele. Wtedy też pierwszy raz padła zapowiedź skierowania sprawy do prokuratury. Senator zapewniał też, że postara się o nadzór Prokuratury Krajowej nad postępowaniem. - Sprawa została skierowana do Prokuratury Rejonowej w Lublinie. Złożyłem zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa związanego z naruszeniem art. 37 i 45 tzw. ustawy wdrożeniowej. Na bieg wydarzeń czekamy - mówił na początku tego roku Jerzy Rębek

We wrześniu tego roku, w kulminacyjnym punkcie kampanii wyborczej do parlamentu prokuratura postanowiła przesłuchać Sławomira Sosnowskiego, kandydata na senatora, w sprawie doniesienia burmistrza. -  Nie mam wątpliwości, że właśnie teraz ta sprawa miała być uruchomiona – komentował wówczas Sosnowski.

Dopiero w ubiegłym tygodniu PR Lublin – Południe poinformowała Słowo Podlasia, o wynikach prowadzonego dochodzenia. - W dniu 7 listopada 2019 roku prokurator – po uprzednim przeprowadzeniu śledztwa – sporządził postanowienie o jego umorzeniu – informuje prokurator Bartosz Frąk, szef PR Lublin – Południe.

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 17 grudnia

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe