Powiat parczewski: Statuetki już czekają na najlepszych 

  • 22.12.2019, 07:10
  • Tomasz Wachulski
Powiat parczewski: Statuetki już czekają na najlepszych 
Już piąty raz w powiecie parczewskim wybierany będzie Lider Przedsiębiorczości. Kandydatów do tego zaszczytnego tytułu można zgłaszać do 31 stycznia 2020 roku. Samorząd nagrodzi tegorocznych liderów w biznesie i rolnictwie. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje Słowo Podlasia. 

- Celem konkursu „Lider Przedsiębiorczości Powiatu Parczewskiego” jest nagrodzenie różnych form działalności gospodarczej za szczególne osiągnięcia na rzecz rozwoju i promocji powiatu – informuje Anna Ignatowicz z wydziału spraw społecznych parczewskiego starostwa. Konkurs skierowany jest do przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą, natomiast nagrodą dla tych najlepszych jest statuetka oraz dyplom potwierdzający jego przyznanie.

Tytuł przyznawany jest w trzech kategoriach: usługi i handel, produkcja oraz gospodarstwo rolne. Zgłoszenia kandydatów są przyjmowane w biurze obsługi klienta starostwa do końca stycznia. Można je złożyć osobiście lub przesłać pocztą na adres: Starostwo Powiatowe w Parczewie, ul. Warszawska 24, 21-200 Parczew. Dopuszczono również możliwość przesłania wniosku skanem na adres e-mail: [email protected] Następnie Kapituła Konkursowa specjalnie powołana przez starostę Jerzego Maślucha dokona weryfikacji wszystkich zgłoszeń oraz oceni działalność kandydatów. Pod uwagę weźmie m.in. rozwój przedsiębiorstw, zrealizowane inwestycje, tworzenie miejsc pracy, czy korzystanie z funduszy zewnętrznych. Znaczenie będą miały również działania innowacyjne, promocyjne na rzecz powiatu, oddziaływanie na otoczenie oraz uzyskane dotychczas nagrody i wyróżnienia przez przedsiębiorcę.

Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie statuetek odbędzie się podczas gali finałowej, która planowana jest 19 marca w Parczewie.  Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje Słowo Podlasia.  Przypomnijmy, że w minionej edycji konkursu zwyciężyli: w kategorii usługi i handel Galeria Urody Marlena - Maria Magdalena Drożdżyk z Parczewa, statuetkę w kategorii produkcja otrzymał Zakład Piekarniczy Marta Lipka z Parczewa, natomiast statuetkę w kategorii gospodarstwo rolne otrzymało Gospodarstwo Rolne Arkadiusz Drobko z Plebaniej Woli w gminie Dębowa Kłoda.

Tomasz Wachulski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe