Gmina Dębowa Kłoda: Emocje wokół kurników

  • 22.12.2019, 07:16
  • Tomasz Wachulski
Gmina Dębowa Kłoda: Emocje wokół kurników
Zebranie w Pacholu nie przyniosło rozstrzygnięcia konfliktu dotyczącego budowy fermy drobiu. W najbliższy piątek odbędzie się kolejne spotkanie z przeciwnikami tej inwestycji, ale tym razem w świetlicy wiejskiej w Kodeńcu.

Przed tygodniem informowaliśmy, że mieszkańcy Pachola chcą zablokować budowę fermy drobiu. Uważają, że czysta i spokojna miejscowość zmieni się nieodwracalnie. Boją się, że kiedy inwestycja dojdzie do skutku, to będą musieli znosić uciążliwy hałas pojazdów transportujących drób i pasze oraz nieprzyjemny zapach wywożonego na pola obornika.

Pierwsze zebranie z mieszkańcami wsi zakończyło się wielkim sporem. - Inwestor nie przyjechał, a cały atak skupił się na mnie, jakbym to ja była winna całemu zamieszaniu. Kolejne spotkanie zaplanowaliśmy w piątek, 20 grudnia o godzinie 18. Mam nadzieję, że tym razem inwestor przyjedzie, odpowie mieszkańcom na ich pytania i rozwieje wątpliwości – informuje Grażyna Lamczyk, wójt Dębowej Kłody.

Przypomnijmy, że przedsiębiorca planuje budowę we wsi 12 wielkich obór. Rocznie chce w nich hodować prawdopodobnie około 800 tys. kurcząt. Według planów budynki mają być zlokalizowane około 1,6 km od najbliższych zabudowań. Do urzędu gminy złożył już wniosek o wydanie decyzji środowiskowej.

Tomasz Wachulski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe