Gmina Sosnowica: Mniej na inwestycje niż na socjal 

  • 31.12.2019, 09:21
  • Tomasz Wachulski
Gmina Sosnowica: Mniej na inwestycje niż na socjal 
Prawie 3,5 mln zł gmina Sosnowica wyda w przyszłym roku na inwestycje. Kolejne prawie 3 mln zł pochłonie oświata, zaś ponad 3,7 mln zł pomoc społeczna. Około 2,4 mln zł będzie kosztowała administracja.

To będzie jeden z większych budżetów gminy na przestrzeni ostatnich lat, ale deficytowy. Wyliczono, że dochody wyniosą 13 mln 683 tys. 806 zł. Wydatki oszacowano na 15 mln 631 tys. 739 zł. Deficyt w kwocie 1 mln 947 tys. 932 zł zostanie pokryty z kredytów i pożyczek.

Blisko jedna czwarta budżetu zostanie przeznaczona na inwestycje. Najdroższa ma być rewitalizacja. Projekt warty ponad 4 mln 852 tys. zł został rozłożony na kilka lat. Przewiduje modernizację budynku przedszkola w Sosnowicy. Koszt tylko tych prac wyceniono na 402 tys. 142 zł oraz modernizację budynku po byłym posterunku policji. Obecnie mieści się w nim siłownia i tam zostanie, ale obiekt będzie odnowiony. Ta inwestycja ma kosztować około 238 tys. 751 zł. Zmodernizowane zostaną także świetlica wiejska i pomieszczenia biblioteki filialnej w Zienkach za kwotę 687 tys. zł. Tam też zaplanowano przebudowę drogi prowadzącej do budynków mieszkalnych. Powstanie również chodnik dla pieszych. To zadanie ma kosztować 498 tys. 671 zł.

Z kolei w Pasiece wybudowane zostanie boisko sportowe, plac zabaw i altana. Na ten cel jest zapisane prawie 98 tys. zł. Mieszkańcy Turna doczekają się modernizacji budynku świetlicy wiejskiej za kwotę blisko 540 tys. zł oraz budowy boiska, na co przeznaczono około 83 tys. zł. Kapitalny remont przejdzie także oczyszczalnia ścieków. Wyliczono, że te prace pochłoną nieco ponad 100 tys. zł. Z kolei w Turno-Osadzie zaplanowano rozbudowę placu zabaw i budowę boiska wielofunkcyjnego za kwotę niespełna 200 tys. zł. Gmina chce też kupić biurowiec po byłym PGR i przystosować go na potrzeby świetlicy, co będzie kosztowało około 252 tys. zł. Nieco ponad pół miliona pójdzie na zakup wyposażenia do świetlic, które mają być odnowione.

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 31 grudnia

Tomasz Wachulski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe