Międzyrzec Podlaski: Wybitnie uzdolnieni ze stypendium marszałka

  • 01.01.2020, 10:00
  • Paulina Chodyka
Międzyrzec Podlaski: Wybitnie uzdolnieni ze stypendium marszałka
W Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów marszałka województwa lubelskiego dla 500 szczególnie uzdolnionych uczniów. W gronie laureatów znalazło się aż kilkunastu uczniów międzyrzeckich szkół.

101 stypendiów trafiło dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych, z kolei 399 stypendiów otrzymali uczniowie trzy- i czteroletnich liceów ogólnokształcących. W gronie nagrodzonych znalazła się Barbara Stefaniuk, uczennica klasy VIII p Zespołu Placówek Oświatowych nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim, która dostała stypendium za osiągnięcia w dziedzinie matematyki.

– Ogromnie się cieszę, że mamy w województwie tak dużą grupę uzdolnionej młodzieży. Jestem z was dumny i z wielkim optymizmem patrzę w przyszłość, ponieważ inwestycja w młodzież, to inwestycja w przyszłość Polski – mówił podczas uroczystej gali wicemarszałek Michał Mulawa. Program stypendialny „Lubelskie wspiera uzdolnionych 2019-2020” skierowany jest do uczniów szczególnie uzdolnionych, w zakresie przynajmniej jednego spośród przedmiotów przyrodniczych, informatycznych lub języków obcych i matematyki. Celem programów stypendialnych jest finansowe wsparcie młodych ludzi, uczących się lub mieszkających w województwie lubelskim. Otrzymane stypendium uczniowie mogą przeznaczyć na cele edukacyjne związane z ich potrzebami naukowymi.

Z kolei program stypendialny „Lubelska kuźnia talentów 2019-2021” skierowany jest do wybitnie uzdolnionych uczniów w zakresie przedmiotów zawodowych, którzy są mieszkańcami województwa lubelskiego lub uczą się w województwie oraz w roku szkolnym 2019/2020 kontynuują naukę w placówkach zawodowych (branżowych szkołach I stopnia i klasach zasadniczych szkół zawodowych, technikach i szkołach policealnych). Wyróżnieni uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych im. Unitów Podlaskich, których zakwalifikowano do programu stypendialnego to: Dominik Gomółka, Mikołaj Jabłoński, Wioletta Kowalak, Mateusz Koźluk, Bartłomiej Komoszka, Paulina Kosiura, Karolina Lecyk, Mateusz Ossowski, Piotr Wojtczuk i Magdalena Ziarek. Będą oni otrzymywać stypendia przez okres 10 miesięcy, od 1 września 2019 r. do 30 czerwca 2020 r. po 400 zł miesięcznie.

Paulina Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe