Łomazy: Wzięli stery w swoje ręce

  • 04.01.2020, 07:00
  • Justyna Lesiuk-Klujewska
Łomazy: Wzięli stery w swoje ręce
Swoją działalność zainaugurowała II Młodzieżowa Rada Gminy. Jej kadencja potrwa 2 lata. Ma charakter konsultacyjny, wspiera i upowszechnia ideę samorządności. Będzie reprezentować interesy młodzieży.

Pierwsze posiedzenie odbyło się 6 grudnia. Zaświadczenia o uzyskaniu mandatu radni odebrali z rąk przewodniczącej Okręgowej Komisji Wyborczej, Wiktorii Hołonowicz. Później złożyli ślubowanie, wybrali prezydium i komisję rewizyjną, na której czele stanęła Zofia Panasiuk, a członkami zostały: Karolina Chotkowska i Patrycja Wakulska. 

Przewodniczącą rady jest Oliwia Powszuk, wiceprzewodniczącymi: Roksana Gicewicz i Anastazja Stanilewicz, sekretarzem – Dominika Biesiada, a skarbnikiem – Dominika Szoplińska. Pozostali radni to: Paweł Bańkowski, Mateusz Karpowicz, Tomasz Kulawiec i Łukasz Sakiewicz. Opiekunem młodych radnych jest przewodniczący rady gminy Andrzej Wiński. - MRG jest reprezentacją młodzieży zamieszkałej na terenie naszej gminy uczącej się w szkołach podstawowych klas 7-8 i szkół ponadpodstawowych – opowiada wójt Jerzy Czyżewski. – Uprawnionych do głosowania było łącznie 293 osób, z tego 79 uczniów szkół podstawowych. W głosowaniu wzięło udział 77 osób.

Justyna Lesiuk-Klujewska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe