Biała Podlaska: Trzeci w kraju, pierwszy w województwie

  • 04.01.2020, 07:00
  • Joanna Danielewicz
Biała Podlaska: Trzeci w kraju, pierwszy w województwie
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny po raz kolejny przoduje w rankingach ogólnopolskich badających kondycje szpitali w Polsce. W rankingu Rzeczpospolitej znalazł się na trzecim miejscu w kraju. W województwie lubelskim jego pozycja znajduje się na samym szczycie.

Taki wynik bialski szpital zanotował w rankingu „Bezpieczny szpital”, którego organizatorami są Centrum Monitoringu Jakości w ochronie zdrowia i dziennik Rzeczpospolita. - W 16. edycji do rankingu zgłosiły się 202 szpitale, których baza łóżkowa stanowi 73 759 łóżek, w których odbywa się ok. 60 proc. wszystkich hospitalizacji w Polsce – informuje Magdalena Us, rzecznik prasowy bialskiego szpitala. - Bialski szpital zajął trzecie miejsce w skali kraju, uzyskując 864,92 punktów. Jest to ogromne wyróżnienie, ponieważ ocenie poddawanych jest szereg kategorii, między innymi: zarządzanie, jakość opieki, opieka medyczna, jakość usług, certyfikaty jakości, komfort pobytu pacjenta. Bialska placówka zajęła też pierwsze miejsce w województwie lubelskim oraz została zwycięzcą w kategorii szpitali trzeciego stopnia w ramach sieci szpitali.

Rzecznik zwraca uwagę, że szpital bialski jako jeden z nielicznych od lat osiąga dodatni wynik finansowy, prowadzi wyróżniający się na mapie kraju Ośrodek Opieki Medycznej „domowy szpital”, a obecnie jest w trakcie budowy tzw. „Bialskiej onkologii”. - Ranking „Bezpieczny Szpital” jest wspaniałym podsumowaniem mijającego roku. To dla mnie zaszczyt, że w imieniu dyrekcji oraz pracowników szpitala mogłem reprezentować Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, gdzie odbyło się wręczenie dyplomów Rankingu Szpitali Rzeczypospolitej, w którym wzięło udział ponad dwieście szpitali – komentuje Adam Chodziński, dyrektor bialskiego szpitala. - Gratuluję zwycięzcy rankingu w skali ogólnopolskiej, ale przede wszystkim gratuluję wszystkim pracownikom naszego szpitala na czele z dyrektorem Dariuszem Oleńskim, bo to dzięki ich ciężkiej, codziennej pracy, podnoszeniu jej jakości, dbaniu o pacjenta i wynik finansowy po raz kolejny znaleźliśmy się na „pudle” zajmując wysokie miejsce w Polsce. Praca z takim zespołem to wyzwanie, ale też przyjemność.

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe