Biała Podlaska: Dyrektor wciąż bez gabinetu

  • 08.01.2020, 09:59
  • Paulina Chodyka
Biała Podlaska: Dyrektor wciąż bez gabinetu
Po kilku niespokojnych tygodniach w Zakładzie Doskonalenia Zawodowego wydawało się, że nareszcie się ustabilizowała. Jak się jednak okazuje, praca przywróconego na stanowisko dyrektora Henryka Zacharuka oraz nauczycieli nadal jest zdezorganizowana. Gabinet dyrektora wciąż jest zaplombowany, a prezes lubelskiego zarządu ZDZ Katarzyna Kusa nie chce rozmawiać ani z nim, ani z nauczycielami. – Zachowanie prezes jest oznaką braku szacunku wobec całego naszego zespołu – mówi Henryk Zacharuk.

Przypomnijmy, że pod koniec listopada ubiegłego roku, jak grom z jasnego nieba spadła na bialski oddział Zakładu Doskonalenia Zawodowego decyzja o zwolnieniu dyscyplinarnym wieloletniego dyrektora Henryka Zacharuka. Podjęła ją nowo wybrana prezes zarządu ZDZ w Lublinie Katarzyna Kusa. Gabinet dyrektora, 26 listopada, został zaplombowany. Powody zwolnienia nie były jasne, a 11 zarzutów, które miały ciążyć na Zacharuku nie zostały podane do wiadomości publicznej. Dyrektor od razu podkreślał, że wszelkie zarzuty skierowanie pod jego adresem, są nieprawdziwe i nie mają podstaw prawnych. Z tego powodu złożył pozew do sądu pracy. Prezes podczas spotkań nie potrafiła wytłumaczyć uczniom, ich rodzicom i nauczycielom, powodów swojej decyzji. Rozpoczęła się batalia o przywrócenie Henryka Zacharuka na stanowisko. Szkolna społeczność organizowała marsze, protesty, rozmowy z lubelskim zarządem, a poparcie dla dyrektora deklarowali politycy, samorządowcy oraz instytucje współpracujące ze szkołą z całego naszego regionu. Słowo Podlasia na bieżąco informowało o sytuacji w ZDZ.

– Nie mam swojego miejsca pracy, na razie dzielimy gabinet wspólnie z panią wicedyrektor. Nic nie jest na swoim miejscu. W takiej sytuacji praca całego zespołu jest zdezorganizowana. Nie mam gdzie przyjmować petentów. Zdarza się, że robię to na korytarzu - mówi Henryk Zacharuk.

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 7 stycznia

Paulina Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
josef
josef 10.01.2020, 18:48
A to każdy dyrektor musi miec gabinet?Niech pracuje jak Krasa,co raz to w innym miejscu ma gabinet!

Pozostałe