Biała Podlaska: Zamiast parkingu nadal jest „nic”

  • 08.01.2020, 10:03
  • Joanna Danielewicz
Biała Podlaska: Zamiast parkingu nadal jest „nic”
W ubiegłym roku wydawało się, że temat budowy parkingów przy AP TOP 54 ruszy z kopyta. Dziś już wiadomo, że to temat na całą kadencje obecnego prezydenta. Po co było więc zabezpieczanie pieniędzy na ten cel w ubiegłorocznym budżecie?

Podczas dyskusji na temat budżetu na rok 2020 radny Zjednoczonej Prawicy, Henryk Grodecki zaproponował poprawkę dotyczącą finansowania budowy parkingu przy AP TOP 54. - Pół roku temu mieliśmy w budżecie na parking 200 tys. zł i hasło, że robimy. Z kwoty zdjęto później 150 tys. zł i pozostawiono 50 tys. zł na projekt. Do dziś nie wiem, co tam będzie wykonywane. Rozumiem, że za te 50 tys. zł wymyślono już jakieś koncepcje, bo to nie wymaga chyba wieloletniej pracy – dopytywał radny, który miał propozycję, jak zabrać się do finansowania przedsięwzięcia.

Jaką? Złożył do budżetu poprawkę, by na parking przy TOP 54 przekazać łącznie 230 tys. zł w tegorocznym budżecie. Brakujące 80 tys. zł, jakie zaproponował dołożyć do 150 tys. zł, zaplanowanych na inwestycję w tym roku, miały pochodzić z działu na promocję samorządu. - Tam przeznaczono 413 tys. zł, to o 24 proc. więcej, niż było na promocję w 2019 roku. Moim zdaniem tamta kwota była wystarczająca – zapewnia.

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 7 stycznia

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ONA
ONA 08.01.2020, 13:07
Grodecki jak chorągiewka w która stronę wiatr powieje tam ON

Pozostałe