Gmina Kąkolewnica: Budżet nie satysfakcjonuje radnych, ale…

  • 10.01.2020, 07:38
  • Joanna Danielewicz
Gmina Kąkolewnica: Budżet nie satysfakcjonuje radnych, ale…
960 tys. zł deficytu zapisano w gminnym budżecie na rok 2020. Gmina spłaca kredyty i szuka pieniędzy na oświatę. Radni opozycji narzekają na małą liczbę inwestycji, a ci z koalicji chwalą kreatywność finansowego planu.

Dochód gminy Kąkolewnica wyniesie 39 mln 700 tys. zł, a wydatki oszacowano zna poziomie 40 mln 608 tys. zł. Widać więc gołym okiem, ze w budżecie na ten rok brakuje około 1 mln zł. – Uważam, że budżet jest bardzo słaby – mówi radny opozycji Piotr Jezierski. – Zakłada tylko dwie inwestycje, czyli remont ul. Południowej i rozbudowa oczyszczalni ścieków.

Wójt Anna Mróz ripostuje, że budżet jest taki, na jaki gminę stać w tym momencie. – Powinniśmy się cieszyć, Nie zaciągamy żadnego kredytu, Udało nam się spłacić 970 tys. zł i planujemy inwestycje – mówi wójt. Zapowiada, że w ciągu roku może się okazać, że plany inwestycyjne znacznie urosną. Gmina złożyła wniosek o dofinansowanie drogi Grabowiec – Wygnanka, władze samorządu mają również nadzieję, że uda się namówić powiat na modernizację drogi w Brzozowicy Dużej, której to starostwo jest administratorem i od niego zależy, czy droga będzie się ubiegać o jakieś granty.

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 7 stycznia

 

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Xd,...
Xd,... 20.01.2020, 20:04
No Orzeł pokażesz że jesteś Orzeł i wypowiedź się w tak nurtujących sprawach naszej gminy.
Ktoś
Ktoś 12.01.2020, 08:53
Piątkowa awaria FB pokazała kto jest administratorem strony Orzeł Kąkolewnica. I szata opadła Panie. Z czasem ludziom przedstawi się dwulicowe działania.
https://www.google.com/url?sa=…
...
... 12.01.2020, 01:04
Droga na ul południowej jest potrzeba jak ku*wie majtki

Pozostałe