Powiat parczewski: Zagrają z Jurkiem Owsiakiem

  • 12.01.2020, 06:31
  • Tomasz Wachulski
Powiat parczewski: Zagrają z Jurkiem Owsiakiem
Zbiórka pieniędzy do puszek, licytacje oraz występy artystyczne. Tak zapowiada się parczewska odsłona 28. Finału WOŚP. - Cieszę się, że ta akcja jest organizowana kolejny raz i mam nadzieję, że mieszkańcy otworzą serca i portfele – mówi szef parczewskiego sztabu Adam Wiśniewski.

Wielki finał odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 12 stycznia. Grupa 40 wolontariuszy spotka się na odprawie wczesnym rankiem, aby już o godzinie ósmej wyruszyć w teren. Młodzież z ologowaną i zaplombowaną puszką w dłoni oraz ze specjalnym identyfikatorem na szyi spotkamy na wszystkich głównych ulicach Parczewa, ale nie tylko. Będą również w Tyśmienicy, Jabłoniu, Milanowie i Sosnowicy. Zbiórka potrwa do późnego popołudnia. Z kolei o godzinie 14 w sali konferencyjnej parczewskiego urzędu miejskiego rozpoczną się występy artystyczne, przeplatane licytacjami.

- Trochę gadżetów już mamy, ale ciągle spływają nowe i pewnie będziemy je otrzymywali do ostatniej chwili. Na scenie wystąpią grupy dziecięce i młodzieżowe z przedszkoli, szkół, a także zespoły wokalne, taneczne oraz instrumentalne z naszego powiatu oraz z Lubartowa. Będą również pokazy ratownictwa medycznego w wykonaniu druhów z Ochotniczych Straży Pożarnych w Jasionce i Laskach – wylicza Krystyna Kodym z Parczewskiego Domu Kultury.

- Orkiestrowy sztab organizowany jest w Parczewie od wielu lat i ciesze się, że tak się dzieje, bo nasz szpital także na tym zyskuje. Do tej pory został już doposażone w sprzęt o wartości około 700 tys. zł – tłumaczy Adam Wiśniewski, szef parczewskiego sztabu. - W ramach ubiegłorocznej edycji zebraliśmy około 48 tys. zł. To była rekordowa kwota. Mam nadzieję, że w niedzielę zbierzemy równie dużo.

Po raz pierwszy odrębny sztab orkiestrowy został utworzony przy Gminnym Ośrodku Kultury w Dębowej Kłodzie. - Tak sugerowała młodzież, więc przychyliłam się do pomysłu. Jeszcze nie wiem, czy zorganizujemy uliczną zbiórkę pieniędzy do puszek, czy tylko licytację i ewentualne występy artystyczne. Jeżeli wolontariusze wyjdą z puszkami, to tylko na ulice naszej gminy. Liczymy, że mieszkańcy chętnie włączą się w akcję i nas wesprą – wyjaśnia wójt Dębowej Kłody Grażyna Lamczyk.

W ramach 28. Finału WOŚP pieniądze będą zbierane na zakup nowoczesnego sprzętu do ratowania życia i zdrowia dzieci podczas operacji.

Tomasz Wachulski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe